Полтавці не вірять, що пташиний послід на Гожулах смердить на все місто

Тож наші журналісти продовжили шукати інші можливі причини неприємного запаху. Про результати на день сьогоднішній – далі у сюжеті.

Курячий послід, яким місцева птахофабрика удобрює поля, засмердів всю Полтаву. Таку офіційну версію дає обласна державна адміністрація. Полтавців така відповідь не влаштовує. Після виходу сюжету в ефірі нашого телеканалу від 15 серпня на сайті Студії «Місто» з'явилися коментарі пересічних мешканців на кшталт: «Сморід у місті не схожий на пташиний послід, а швидше нагадує запах людських фекалій». Дослухавшись до глядачів, наші журналісти почали відпрацьовувати версію ймовірних перебоїв у роботі міської каналізації. «Полтававодоканал» у своїй офіційній відповіді був категоричним. Наводимо її дослівно: «На чисельні звернення громадян з приводу неприємного смороду в районах Браїлки, Половки, Алмазний, Сади та Розсошенці повідомляємо, що підприємство «Полтававодоканал» не причетне до вищезгаданих подій. Комісійно встановлено, що причиною є вивіз добрив органічного походження на поля».

Ті самі поля, між селом Гожули та садами Мічурина, перевіряли і представники санепідемслужби. Констатують: ніс неприємний запах дійсно відчуває, але спеціальні прилади відхилень від норми не фіксують.

/Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби в Полтавській області

Дослідження проводилися приладом «Дозор» на 5 інгрідієнтів: аміак, двоокис азоту, сірководень, сірчастий ангедрит та хлор. Під час замірювання прибор не показав перевищення цих шкідливих речовин в повітрі. Тобто, це - лише неприємний запах. Ніякої шкоди для здоров'я людей він не несе/

Окрім безпосередньо місця викиду добрив, продовжує Станіслав Руденко, спеціалісти не зафіксували жодних відхилень від норми і у повітрі на Браїлках, Половках та в Авіамістечку. Саме звідти за останні дні надійшло найбільше скарг від мешканців на телефон екстренного реагування Полтавської міської ради. Станом на сьогодні свою перевірку продовжує і Державна екологічна інспекція у Полтавській області. Говорити про інші, окрім добрив, ймовірні причини смороду у Полтаві працівники останньої відмовилися до понеділка, поки не будо складено відповідного протоколу. Тож зі свого боку телеканал «Місто» тримає руку на пульсі цих новин. Слідкуйте за інформацією у наших наступних випусках.

Стрічка новин