У Галереї мистецтв відкрилася перша персональна виставка молодої художниці Катерини Гладких

24 картини молодої художниці Катерини Гладких прикрасили її першу персональну виставку у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Експресивні та водночас чуйні роботи мисткині якнайкраще відображають її авторський почерк. За словами самої художниці, вона ще продовжує шукати себе у мистецтві, а ця виставка – результат роботи останніх років.

Її творам притаманний декоративізм, стилізація, жива експресія інтуїтивного живопису. Катерина Гладких вперше демонструє свої картини полтавцям. Незважаючи на те, що полотна цієї художниці вже експонувалися перед європейською публікою, день відкриття виставки у рідному місті для неї – особливо хвилюючий.

/Катерина Гладких, художниця

Десять робіт зараз у Франції. Це вони у третю галерею вже переїхали, на центральну вулицю Парижа, але в Полтаві виставка емоційно напружена. Мене знають більше людей, і тут мої вчителі, мені важлива їхня думка/

Живописом Катерина Гладких захопилася ще в ранньому дитинстві, адже зростала вона у мистецькій родині. Її нахил до творчості, згадує мисткиня, завжди підтримували бабуся і дідусь – художники Полтавського фарфорового заводу. До речі, їхні картини також стали частиною цієї експозиції.

/Катерина Гладких, художниця

Захоплення у дітей з народження. Вони починають малювати, а потім – розмовляти, деякі – навпаки. Я почала спочатку малювати. І так це захоплення зі мною і залишилося/

Бабуся, розповідає Катерина, заняття живописом завжди називала роботою. Для молодої ж художниці – це, перш за все, задоволення. За створенням чергового полотна вона може просидіти з ранку до вечора. Як народжуються картини з-під пензля Катерини, не з чуток знає її донька Мілена. Дівчинка й сама у свої неповних 4 роки намагається радити мамі сюжети майбутніх картин та самостійно пробує малювати.

/Мілена Кутова, донька Катерини Гладких

Я допомогала мамі і малювала окремо/

На думку Катерина Гладких, картина повинна нести ідею і давати відповідну емоцію глядачеві. Аби досягти такого результату, художниця надає своїм полотнам певного характеру. У цьому і полягає її авторський стиль.

Стрічка новин