Стихійна торгівля у Полтаві: є попит – є пропозиція

Міліція карає штрафами, СЕС попереджає про небезпеку товарів «з рук», але люди продовжують скуповуватися на стихійних ринках. Тож, стихійна торгівля – це добре чи погано? Дивіться далі.

Овочі та фрукти до столу та на консервацію Валентина Петрівна щодня купує на стихійному ринку. Говорить: це – єдиний спосіб для пенсіонерів так розрахувати кошти, щоб і на комунальні послуги вистачило, і на проживання.

/Валентина Петрівна, скуповується на стихійних ринках

На копійку дешевше, а там далі, де машинами возять, там дорожче/

В іншої пані – Ірини Сергіївни, на користь стихійної торгівлі – свої аргументи: не треба далеко їхати та стояти в чергах супермаркетів. Що ж до безпечності продуктів «з рук», каже – людям довіряє.

/Ірина Сергіївна, скуповується на стихійних ринках

Тут зручно, тут проживають мої батьки, мені зручно скуплятися тут. Я не боюсь. Які можуть бути перевірки на фрукти та овочі?/

Які можуть бути перевірки, відповідає Зоя Безпала, заступник начальника міської СЕС: це й лабораторні дослідження на нітрати, кількість отрутохімікатів та навіть медогляд реалізаторів на загальний стан здоров'я. Безпечні на перший погляд фрукти та овочі, які часто-густо продаються прямо з землі, є причиною близько третини гострих кишкових інфекцій.

/Зоя Безпала, заступник начальника Полтавського міськрайонного управління Головного управління Державної СЕС у Полтавській області

Згідно з анамнезом, проведеним нашими фахівцями, основний шлях передачі - харчовий - 95%: 30% припадає на молочну продукцію, 30% - на овочі та фрукти, решта - м'ясна продукція, кондитерські вироби й інша харчова продукція/

Тільки за останні 7 місяців поточного року в Полтаві зареєстрували 750 випадків гострої кишкової інфекції, 535 яких – у дітей до 17 років. Встановлено, що більшість з них стали наслідками саме швидких, зручних та дешевих покупок на стихійних ринках. «Люди, будьте бережливі до власного здоров'я» – в один голос говорять працівники СЕС та правоохоронних органів. Перші ведуть роз'яснювальну роботу серед покупців, другі – тримають на постійному контролі місця незаконної торгівлі.

/Роман Грішин, головний спеціаліст ВЗГ УМВС України в Полтавській області

У 2013 році міськрайорганами, підпорядкованими Полтавському міському управлінню УМВС області, проведено 222 відпрацювання ринків та місць незаконної торгівлі. В ході проведення заходів за торгівлю з рук у невстановлених місцях складено 292 адміністративних протокола, стосовно 189 осіб прийнято рішення про накладення штрафів на суму від 17 до 51 гривні/

Сума штрафу не захмарна, натомість попит на несанкціоновані продукти – фантастичний. Відтак, поки люди не припинять скуповуватися з рук, пропозиції бути!

Стрічка новин