Другого серпня православні віряни відзначають День вшанування пам'яті пророка Іллі

За народними повір'ями, саме після цього вже ніби-то не можна купатися у відкритих водоймах, бо з цього дня у воду сходиться всяка нечисть. А ще таку заборону пояснюють тим, що з цього дня стає відчутно наближення осені і вода холоднішає. Чому пророка Іллю називають великим та про що можна йому молитися – нагадує Інна Безугла.

День пам'яті пророка Іллі – 2 серпня – особливе свято для православної церкви та зокрема для Свято-Макарівського кафедрального собору. Адже тут, зазначають церковнослужителі, знаходиться другий престол на честь угодника. Крім того, він завжди допомагає їм, коли звертаються до нього у молитвах. Священики розповідають: Ілля – один із найвеличніших та найбільших пророків.

/священик Микола Довгань, клірик Свято-Макарівського кафедрального собору

Це один із двох людей, який живим був взятий на небо. Із святого письма ми читаємо: «За ним прийшла огненна колісниця, на якій він піднявся на небо», і свідком цього є пророк Єлисей – його учень. І за церковними переказами, пророк Ілля ще прийде перед другим пришестям Христа/

Пророк Ілля був борцем за віру, за істинного Бога, який виступав проти поклоніння ідолу Ваалу, говорить Отець Микола. І саме він перед другим пришестям Христа буде навертати людей від антихриста. Йому варто молитися про зцілення як тілесних, так і душевних недуг.

/священик Микола Довгань, клірик Свято-Макарівського кафедрального собору

Пророк Ілля – той, кому моляться від засухи, той, кому моляться у випадку всіляких лютих бід. Бо він допомагав саме у цьому людям/

Стрічка новин