З'ясувати, чого бажають читачі бібліотек, – мета соціологічного дослідження, яке провели у Полтаві

Вперше в Україні у Полтавській бібліотеці імені Олеся Гончара провели соціологічне дослідження потреб користувачів у нових бібліотечних послугах. Результати дослідження оприлюднять за місяць, проте вже нині відомо, що найбільше читачі хочуть брати книги додому, а найменше – читати іноземною мовою, бо не мають відповідних знань.

Полтавка Вікторія Дмітракова в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара – частий гість. Говорить, приходить до книгозбірні для того, щоб «посидіти» в інтернеті. Зізнається, проводила б тут значно більше часу, та бібліотека цілодобово не працює.

/Вікторія Дмітракова, відвідувачка бібліотеки

Ця бібліотека за останній рік прям розквітла! Я спілкуюсь на професійних сайтах, читаю, шукаю літературу, збираю інформацію, необхідну для роботи/

Вікторія та ще 11 читачів стали учасниками опитування, яке провів експерт аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» Вадим Штефан. Провели його серед читацької аудиторії віком від 50 до 60 років. Справа в тому, що вони – активні користувачі і відвідувачі бібліотечних закладів. Тим більше, сучасна книгозбірня – це не лише можливість взяти відповідну літературу, а й нагода безкоштовно скористатися інтернетом та навіть отримати консультацію юриста. Тут цей фахівець надає поради кожного першого і другого четверга місяця. Щоправда, не всі про це знають. Такі опитування покликані інформувати читачів про усілякі новинки, а замовників (бібліотеки) про те, чого бракує їхнім відвідувачам.

/Вадим Штефан, експерт Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»

Багато бібліотек зараз іде по принципу, у нас щось є, а ви, будь-ласка, їжте. Треба перебудовуватись, виходити з того, що хочуть споживачі як користувачі/

Працівники бібліотеки запевняють: прислухаються до зауважень та пропозицій своїх читачів, постійно розширюють спектр послуг, запроваджують новітні технології.

/Наталія Рисенко, завідувачка відділом соціокультурної роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

Щоб оновити свої послуги, ми беремо участь у фестивалях, конкурсах, які організує українська бібліотечна асоціація/

Що ж до соціологічного дослідження, його результати будуть лише за місяць, проте вже нині відомо, що читачі не бажають читати видання іноземною мовою, натомість прагнуть брати вподобану літературу додому.

Стрічка новин