Полтавщина – на 5-му місці в Україні за обсягами капіталовкладень у будівництво

Про це на прес-конференції повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. Такий показник, зокрема, пов'язаний з тим, що наша область – у лідерах із видобутку нафти і газу, пояснив посадовець. Про проблеми і перспективи вирішення житлових питань – дивіться далі.

Торік на Полтавщині здали в експлуатацію 176 тисяч квадратних метрів житла, цьогоріч планують – на тисячу більше. Область має кошти на реалізацію програм, покликаних вирішити житлові проблеми українців, зазначив на прес-конференції перший заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко. Це, зокрема, програми «Доступне житло», іпотечного кредитування та молодіжного будівництва.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Капітальні вкладення в будівництво на Полтавщині становлять майже 1,5 млрд.грн. Це 5 показник у державі, стабільно, ось уже декілька років/

Цього року інваліди війни отримають більше квартир, ніж у минулому, не забудуть і про ліквідаторів аварії на ЧАЕС, запевнив Віктор Животенко. Торік полтавці отримали 54 квартири за програмою молодіжного будівництва, цього року вже 14. Що ж до програми «Доступне житло», за умовами якої держава сплачує 30% вартості квартири, у 2012 році таку можливість отримали 33 сім'ї-учасниці, цього року – вісім. Але очікують, що їх буде понад 40. А от іпотечне кредитування серед полтавців не популярне, бо не доступне: щоб придбати житло, щомісячний дохід сім'ї повинен становити щонайменше 6 тисяч грн.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Середня зарплата по Полтаві – 2,8 тисяч грн., тому велика кількість громадян не може потрапити до цієї програми, але вона активно реалізується у Кременчуку, де середня зарплата – 3,3 тисяч грн., а також у Комсомольську, де середня зарплата – 4,5 тис.грн./

Перепоною на шляху до омріяного житла залишаються зависокі ціни на нерухомість, причина – відсутність конкуренції у сфері житлового будівництва. Вартість одного квадратного метра в обласному центрі подекуди така ж, як у столиці, зауважив Віктор Животенко. Торік в області розпочали будівництво 75 об'єктів, 53 із них успішно завершили. Щодо решти, вони так і залишились недобудовані. А все тому, пояснює Віктор Животенко, що гроші держава виділила лише на папері. Нині область заборгувала будівельникам 32 мільйона грн. Лише у Полтаві, розповідає, понад 20 майданчиків під житлову забудову стоять без діла близько 10 років. Щоб вирішити проблемні питання, потрібні законодавчі зміни, без них відчутних покращень не буде, наголосив посадовець.

Стрічка новин