Полтавщина – на 5-му місці в Україні за обсягами капіталовкладень у будівництво

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/FZJg9qNAgPB3F

Про це на прес-конференції повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. Такий показник, зокрема, пов'язаний з тим, що наша область – у лідерах із видобутку нафти і газу, пояснив посадовець. Про проблеми і перспективи вирішення житлових питань – дивіться далі.

Торік на Полтавщині здали в експлуатацію 176 тисяч квадратних метрів житла, цьогоріч планують – на тисячу більше. Область має кошти на реалізацію програм, покликаних вирішити житлові проблеми українців, зазначив на прес-конференції перший заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко. Це, зокрема, програми «Доступне житло», іпотечного кредитування та молодіжного будівництва.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Капітальні вкладення в будівництво на Полтавщині становлять майже 1,5 млрд.грн. Це 5 показник у державі, стабільно, ось уже декілька років/

Цього року інваліди війни отримають більше квартир, ніж у минулому, не забудуть і про ліквідаторів аварії на ЧАЕС, запевнив Віктор Животенко. Торік полтавці отримали 54 квартири за програмою молодіжного будівництва, цього року вже 14. Що ж до програми «Доступне житло», за умовами якої держава сплачує 30% вартості квартири, у 2012 році таку можливість отримали 33 сім'ї-учасниці, цього року – вісім. Але очікують, що їх буде понад 40. А от іпотечне кредитування серед полтавців не популярне, бо не доступне: щоб придбати житло, щомісячний дохід сім'ї повинен становити щонайменше 6 тисяч грн.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Середня зарплата по Полтаві – 2,8 тисяч грн., тому велика кількість громадян не може потрапити до цієї програми, але вона активно реалізується у Кременчуку, де середня зарплата – 3,3 тисяч грн., а також у Комсомольську, де середня зарплата – 4,5 тис.грн./

Перепоною на шляху до омріяного житла залишаються зависокі ціни на нерухомість, причина – відсутність конкуренції у сфері житлового будівництва. Вартість одного квадратного метра в обласному центрі подекуди така ж, як у столиці, зауважив Віктор Животенко. Торік в області розпочали будівництво 75 об'єктів, 53 із них успішно завершили. Щодо решти, вони так і залишились недобудовані. А все тому, пояснює Віктор Животенко, що гроші держава виділила лише на папері. Нині область заборгувала будівельникам 32 мільйона грн. Лише у Полтаві, розповідає, понад 20 майданчиків під житлову забудову стоять без діла близько 10 років. Щоб вирішити проблемні питання, потрібні законодавчі зміни, без них відчутних покращень не буде, наголосив посадовець.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію