Останнім часом значно збільшилася кількість звернень пацієнтів до лікарів-дерматологів

Причина цьому – поширення грибкових інфекцій, яких нині лікарі нараховують більше півтисячі різновидів. Такі як оніхамікоз кістей та стоп, трихофітія, рубромікоз, кандидоз вражають саме нігті людини. Більше про це – у нашому наступному матеріалі.

Обережно, грибок! Так дерматологи закликають всіх звернути увагу на стан свого організму. Одна з найбільш поширених грибкових інфекцій – захворювання шкіри і нігтів, спричинені хвороботворними грибами. Імовірність наявності грибкового захворювання, або ж мікозу, збільшується з віком. Люди старше 50 років, говорять лікарі, раніше страждали на це захворювання частіше, ніж молоде покоління. Але зараз ситуація змінилася. Дедалі частіше на прийом до дерматологів із проблемою хворих нігтів чи шкіри звертається саме молодь. В практиці Алли Івашевської траплялися навіть такі випадки, коли пацієнтом було тритижневе немовля. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, необхідно звертати увагу на найпоширеніші ознаки захворювання.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог

Багато тих пацієнтів, які були у нас, вони стали більше звертати увагу на патології, а люди і так бачать, у кого нігті потовщені, воно жовтого кольору, крайня зона обламана і може бути потовщена/

До того ж, продовжує лікар, грибкові інфекції спричиняють і ряд інших захворювань. Так пацієнт може хворіти на бронхіальну астму, а причиною того можуть стати саме хворі нігті. А ще гриби впливають і на інші соматичні стани в організмі людини.

/Алла Івашевська, лікар-дерматолог

Це і ураження шлунково-кишкового тракту, той же цукровий діабет, ті ж ендокринні розлади. Якщо є вузлуватий зоб, цукровий діабет, частіше всього 2-го типу, це захворювання протікає значно гірше/

Закритий простір+тепло+вологість – це формула середовища, в якому і розмножуються грибкові інфекції. Щоб захворіти, наголошують фахівці, не обов'язково контактувати з хворим, достатньо носити вузьке або ж гумове взуття, синтетичні шкарпетки або ж відвідувати тренажерні і спортивні зали, басейни. Для того, щоб вберегти себе від оніхамікозу, спеціалісти радять дотримуватися простих правил: мати тільки натуральне взуття, не вдягати чужі речі й частіше проводити дезінфекцію своїх особистих речей. Та все ж, якщо хвороба вас і вразила, необхідно звернутися до спеціаліста, а ні в якому разі не слухати порад провізорів в аптеках, не довіряти рекламі та порадам знайомих.

Стрічка новин