У Полтаві пройшла 32-а сесія міської ради шостого скликання

Депутати Полтавської міської ради вирішили не зустрічатися у сезон відпусток в серпні, тож розібрали рекордну кількість питань у липні на 32-ій сесії 6 скликання. Серед найцікавішого: у Полтаві стало на одну ДЮСШ менше, 4 гімназії понизили свій статус до загальноосвітніх шкіл, знайшлися додаткові кошти на ремонти ліфтів та покрівель. Про це та інше – далі у випуску.

32 сесія депутатів Полтавської міської ради 6 скликання розпочалася із оплесків: у складі народних обранців прибуло. З призначенням вітали члена ВО «Батьківщина» Олександра Артеменка.

/Олександр Артеменко, новоспечений депутат Полтавської міської ради

В цьому залі цими людьми, депутатами, твориться доля нашого міста. Сотні тисяч поглядів мешканців спрямовані саме сюди. І вони очікують від нас вирішення щоденних проблем/

До речі, щодо вирішення щоденних проблем. Оплески вщухли, щоб дати дорогу інформації про зміни до показників міського бюджету на 2013 рік. Одноголосно депутати підтримали пропозицію зменшити видатки виконавчого комітету Полтавської міської ради на 789 тисяч гривень.

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

441 тисяча гривень відповідно до Закону України про державний бюджет на 2013 рік щодо передачі державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та підприємців центральним органам виконавчої влади, на 344 тисячі гривень відповідно до 31 сесії міської ради від 17 травня 2013 року про зміни в структурі виконавчих органів міської ради/

Та не зменшеннями єдиними. За рахунок залишків бюджетних коштів спеціального фонду управління освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту, охорони здоров'я, культури та інші отримали і надбавки. Серед інших додаткові кошти дали і комунальникам.

/Сергій Сінельник, начальник управління ЖКГ Полтавського МВК

Збільшити видатки на капремонт ліфтів в сумі 500 тисяч гривень. Додатково додати адресу Котляревського, 32 на капітальний ремонт покрівлі та Остапа Вишні, 2 – на капремонт сходової клітини. Внести зміни в розділ четвертий, додатково виділивши 250 тисяч гривень на будівництво модульної теплогенераторної для теплопостачання житлового будинку по вулиці Леніна, 79 А, та 70 тисяч гривень – на реконструкцію мережі системи опалення з влаштуванням індивідуальної системи опалення квартир в житлових будинках по вулиці Леніна, 69 Б/

Через тимчасові грошові труднощі держказначейства ці кошти поки що існують тільки де-юро, втім те, що рано чи пізно Полтава отримає їх де-факто, міський голова, говорить, впевнений.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Я впевнений на 100%, що Держказначейство виконає всі наші зміни до бюджету/

Стрілки годинника рухалися, і депутати, як горішки, одне за одним лускали питання однієї з наймасштабніших за всі роки сесії міської ради – одностайно та швидко. Резонанс викликало зокрема питання розміщення споруд для здійснення підприємницької діяльності. Депутат Любов Шайдур внесла пропозицію змінити запропонований проект рішення.

/Любов Шайдур, депутат Полтавської міської ради

Плата за користування землею нараховується та стягується з дня отримання паспорту-прив'язки/

В іншому випадку, за словами Любові Шайдур, підприємці продовжать сплачувати за оренду землі, починаючи від етапу оформлення необхідних документів. А останній може тривати і 3, і 4, і більше місяців.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Що стосується плати за оренду земельної ділянки, коли ще підприємець не працює, тут ви праві на 100%. Тому я особисто вас підтримую/

А от депутати не підтримали. Після виступів кількох експертів це питання вирішили доопрацювати щодо юридичної сторони проблеми. Відтак, пропозицію відхилили, та до наступної сесії підтримали проект без змін. Зі свого боку Олександр Мамай запевнив, що особисто буде сприяти його якнайшвидшому доопрацюванню. Пообіцяв міський голова і взяти на контроль роботу директорів полтавських середніх навчальних закладів. Саме через їх недопрацювання, впевнений мер, на цій сесії депутати ухвалили рішення знизити статус чотирьох спеціалізованих полтавських шкіл до звичайних загальноосвітніх.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови

За результатами моніторингу управління освіти щодо кількості призерів Всеукраїнських олімпіад, Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук та ЗНО, школи-гімназії №9, 28, 30 та спеціалізованої школи №29 отримали найменші показники/

Через зміну статусів з гімназії на школу вчителі цих закладів втратять надбавки до заробітної плати. При своїх, за словами Світлани Порохні, залишаться тільки викладачі поглиблених класів.

При своїх і навіть більше будуть і полтавські ЗМІ.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

Цим рішенням ми збільшуємо програму фінансування виствітлення діяльності органів місцевого самоврядування в місті Полтаві на 229 тисяч/

200 додаткових тисяч отримає «Полтавський вісник», і 26 – мережа радіостанцій товариства «Край-медіа». Ось на такій позитивній ноті депутати пішли у відпустку: швидше за все, до вересня вони вже не зустрінуться у сесійній залі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію