Полтавщину з робочим візитом відвідав радник Президента України Володимир Зубанов

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/STQDGrKtgPAFb

Посадовця цікавила соціальна сфера, а саме питання, які стосуються материнства і дитинства. Володимир Олександрович відвідав обласний соціальний центр матері й дитини, табір відпочинку «Сонячний» в Омельнику Кременчуцького району та вже вдруге завітав до міського Центру реабілітації дітей-інвалідів у Кременчуці.

Тут рятують дітей від сирітства. В обласному соціальному центрі матері і дитини, що в Омельнику Кременчуцького району, знаходять притулок жінки, які через складні життєві обставини залишилися з малюками без даху над головою. Нині у Центрі – шестеро малюків та п'ятеро матерів. Серед них – і Анастасія Крицька із восьмимісячним сином.

/Анастасія Крицька, мати

Не було, де жити, і ми сюди потрапили. Тут дуже добре, ніхто не ображає, і все/

Те, що ніхто не ображає, – чи не головна умова щастя для цих жінок, адже вдома (якщо він є), у них непрості стосунки з рідними. Проживання у центрі тимчасове, заклад призначений для матерів, які очікують на малюка та вже мають діток віком до півтора року. Найболючіша проблема для них – відсутність житла. Саме нею мешканки області і поділилися з радником Президента Володимиром Зубановим. Центр став першим об'єктом, який у рамках візиту на Полтавщину відвідав посадовець.

/Володимир Зубанов, радник Президента України

Перш ніж до Президента йти, треба розібратися з цим питанням, а не так, що прийшов і сказав: «От є питання, Віктор Федорович, потрібно його вирішити». Я завжди йду таким шляхом: треба спочатку розібратись, де воно гальмується і на якому етапі, чи є взагалі якісь проекти законодавчої ініціативи/

Досі невирішеним залишається питання так званої «мертвої» спадщини: житло за відсутності спадкоємців пустує, а тим часом одинокі матері з дітьми змушені скитатися у пошуках прихистку. Ним для багатьох став обласний соціальний центр матері і дитини. За 5 років існування заклад хоч і тимчасово, але став домівкою для 33-х матерів і 37 діток.

/Людмила Поколота, директор обласного соціального центру матері та дитини

Літом, як-то кажуть, і під кущиком можна переночувати, а зимою, коли холодно, вони їдуть до нас, спочатку думають: «Що тут? Як тут?» Бояться. А як побудуть, не хочуть від нас їхати, бо для кожної сім'ї своя кімната окрема/

Долі клієнток центру складаються по-різному, частина повертається додому, інші – знаходять роботу і винаймають житло. Головна заслуга центру, розповідають його працівники, це те, що жодна із матерів не відмовилася від свого малюка.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію