На Полі Полтавської битви є пам'ятники шведам та росіянам, але немає українцям

Місцеві козаки та представники інших громадських організацій вважають це неподобством і роблять все для того, аби це виправити.

8 липня за григоріанським календарем виповнюється 304 роки вирішальній битві у Північній війни, що має безпосереднє відношення до Полтави та навіть носить однойменну назву.

/Володимир Степанюк, представник ГО «Світ України» Громадського Шевченківського комітету

Ми сьогодні хотіли в дійсності нагадати нашому люду, що сьогодні 304-а річниця трагічної сторінки історії, це Полтавська битва. За новим стилем якраз сьогодні – річниця, коли після поразки у тій битві Україна розпочала процес втрати своєї державності/

З того часу державність та незалежність Україна собі повернула, а от пам'ятника українцями, які брали безпосередню участь у полтавській битві на полі брані, так досі і не з'явилося. Особливо обурливим присутні на засіданні круглого столу по Полтавській битві вважають той факт, що в той час, коли інших учасників кривавих подій 1709 року – шведів та росіян – вшанували величними постаментами, пам'ятні знаки козакам зносять вандали.

/Володимир Зайцев, писар Ради козацьких організацій Полтавської області

Наші хрести, які ми там ставимо, православні і освячені, їх зносять. Це вже там четвертий знесли в цьому році. Поставили ми п'ятий, і будемо ці хрести ставити, поки у людей прокинеться совість/

Якщо не вистоять і п'ятий, і шостий хрести, продовжує пан Володимир Зайцев, на полі Полтавської битви все-одно буде нагадування про величний подвиг українських козаків. За словами писаря Ради козацьких організацій Полтавської області, остання збирається на місці трагічних подій встановити такий пам'ятний знак, який не можна буде знести.

/Володимир Зайцев, писар Ради козацьких організацій Полтавської області

Ми зараз з хлопцями домовилися поставити на тому полі пам'ятний знак. Домовилися вже про брилу гранітну, привеземо, покладем її, і хай вона лежить/

Крім того, небайдужі до вшанування загиблих козаків продовжать звертатися до державної влади щодо виділення коштів на справжній великий пам'ятник українцям, які поклали свої життя на Полі Полтавської битви 304 роки тому.

Стрічка новин