Народні мотиви, хороводи, плетені вінки та купальський вогонь були і в Полтаві

Цьогорічне міське свято на Івана Купала традиційно видалося ясравим, гомінким та повним на сюрпризи від організаторів дійства – Полтавського міськвиконкому на чолі із мером Олександром Мамаєм. Хто на вихідних не розважався на пляжі Октябрського району, не пропустіть наш наступний сюжет.

Івана Купала, або як ще називають свято – Купайла – це традиційне надзвичайно популярне українське гуляння, такий собі синтез язичницьких вірувань та православних традицій, який отримав свою назву від імені давнього божества Купала та християнського святого Івана. Квінтесенцією свята в усі роки є очищення з допомогою вогню і води. Сучасне Купайло – це ще й безліч інших розваг, а у Полтаві – й сюрпризів від організаторів дійства – міського виконавчого комітету.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Сьогодні дуже багато різних конкурсів, сьогодні буде пінна дискотека, файєр-шоу, святковий фейєрверк. Тому дивлячись, скільки сьогодні зібралося полтавської громади, можна відчути, що наше свято найкраще!/

Полтавців та гостей міста на свято на пляжі Октябрського району дійсно зібралося повно. Люди приходили родинами з дітьми, щоб насолодитися концертною програмою, самотні дівчата, щоб сплести віночки та знайти судженого, а закохані пари, щоб закріпити свою любов, стрибнувши через вогнище, міцно стиснувши руки.

/бліци

- Дуже подобається. Кожен рік ходимо на річку, пускаємо віночки на річку, стрибаємо через вогнище

- Віночок сплела, бо свято Івана Купала, тому і приїхала сюди святкувати

- Згідно з повір'ям, коли дівчина вдягає вінок у цей день і пускає його потім на воду, вона наче чекає на свою долю. Тому я наділа цей віночок, і бажаю всім дівчатам, які ще заміж не вийшли, щоб вони свою мрію втілили!/

І чи не найяскравішими моментами святкування стало запалення великого купальського вогнища полтавським міським головою Олександром Мамаєм, під патронатом якого, власне, і веселилися того вечора у Полтаві. Та, звичайно ж, обіцяні сюрпризи – запальне файєр-шоу й різнокольоровий феєрверк.

Стрічка новин