У Полтаві – проблеми з цвинтарями для тварин

Виражаючи свою любов до домашніх улюбленців, ми називаємо їх братами нашими меншими і навіть членами родини. Природа відміряла їм менше років життя, тож рано чи пізно ми втрачаємо тих, кого полюбили. Після смерті перед господарями тварини постає питання поховання улюбленця. Більшість не хочуть відвозити його на скотомогильник, мовляв, якось не по-людськи. От і доводиться самотужки відшукувати для чотирилапих місця поховання. Про те, чи є такі у Полтаві, – наш наступний сюжет.

Полтавка Катерина Цілуйко довгий час доглядала за бездоглядною собакою, годувала та лікувала тварину. Щоправда, до квартири не забирала, вирішила не ризикувати – у родині маленька дитина. Одного разу жінка знайшла собаку мертвою. Певна – її отруїли.

/Катерина Цілуйко, мешканка Полтави

На жаль, у нас в Полтаві немає кладовища для домашніх тварин, де б можна було її поховати, байдуже, що собака бездоглядна, я б знайшла гроші на її поховання, а так довелося поховати її у лісопосадці/

З такою проблемою стикається чимало полтавців. Свої послуги із захоронення домашніх тварин мешканцям пропонують у КАТП - 1628. Проте не всіх господарів такий варіант влаштовує.

/Микола Костенко, начальник пункту перетримки бездоглядних тварин КАТП - 1628

Згідно з ветеринарними і санітарними нормами, захоронення відбувається у спеціально відведених місцях – на скотомогильниках. Мешканці телефонують і повідомляють. Якщо у помешканні тварина померла, то виїжджає наша машина і забирає тварину/

Така послуга обійдеться господарям тварини у 116 грн. Це, пояснює начальник пункту перетримки бездоглядних тварин Микола Костенко, за перевезення, саме ж захоронення безкоштовне. Іншої альтернативи полтавцям не пропонують. А от у Європі цю проблему вирішили вже давно.

/Марина Молька, журналіст

У багатьох країнах світу існують цвинтарі для домашніх тварин, які померли від старості чи хвороби. У Полтаві офіційно визначених місць для таких поховань немає, проте існують неофіційні з надгробками і навіть з фото улюбленців/

Один із таких цвинтарів вже давно існує неподалік дослідного поля. Він чимось нагадує людський, на надгробках викарбувані надписили: «Любимо, пам’ятаємо, сумуємо». На деяких могилах іграшки, якими тварини любили бавитись за життя. Саме такої участі заслуговують домашні улюбленці, переконані їхні господарі, адже багато років вони вірно служили їм, дарували радість і все життя чекали, коли рідні люди повернуться додому. Менше пощастило бездоглядним тваринам, про них нема кому піклуватися. Торік у Полтаві затверджено міську програму регулювання чисельності безпритульних тварин. Вона, зокрема, передбачає будівництво для чотирилапих притулку. Можливо, після реалізації цього задуму у місті виділять земенльну ділянку і під кладовище.

Стрічка новин