Близько 400 полтавців прагнуть придбати квартири за програмою будівництва доступного житла

У 2010-12 роках власниками квартир за цією програмою вже стало 112 сімей. Про житлові проблеми земляків та ефективні шляхи їх вирішення йшлося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв'язку.

На Полтавщині реалізують програму будівництва доступного житла. Її потенційні учасники – громадяни, які пербувають на квартирному обліку. Програма передбачає державну підтримку: 30% вартості квартири сплачує держава, решту – майбутній власник. На її реалізацію цього року залучать понад 2 мільйона грн. із державного бюджету та 530 тисяч грн. – із місцевих. За рахунок цих коштів планують укласти 25 договорів на придбання житла.

/Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської ОДА, голова комісії ОР з питань будівництва, транспорту та зв'язку

Уже проведені переговори, будуть укладені договори з банківськими установами, нині проводиться робота, я думаю, всі ці 25 договорів будуть укладені і всі сім'ї візьмуть участь у цій програмі/

Нині лише у Полтаві близько чотирьохсот сімей, які хочуть взяти участь у програмі придбання доступного житла.

/Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури ОДА

У 2010-212 роках у програмі взяли участь 112 сімей, які отримали ключі від квартир та державну підтримку у сумі 7,5 мільйонів грн., у будівництво було залучено і 19,5 млн власних коштів громадян, що дало змогу добудувати 5 багатоквартирних житлових будинків/

Будинки, у яких мешканці області отримали квартири за програмою придбання доступного житла, спорудили у Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, а також у Щербанях та Терешках Полтавського району. До програми, пояснив Юрій Петрук, включають лише ті будинки, будівництво яких – на стадії завершення.

/Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури ОДА

Ні один банк не дасть кредиту під земельну ділянку, лише після того, як буде виконано 70% робіт/

Реалізують у Полтаві і місцеву програму «Доступне житло». Завдяки залученню коштів міського бюджету за 4 роки житлове питання вирішили 223 полтавські родини. Крім цього, в області діє програма здешевлення вартості іпотечних кредитів. Торік підписали 48 кредитних угод між позичальниками, банківськими установами та регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Вже цього року за консультацією щодо участі у програмі звернулося 228 громадян.

Стрічка новин