Делегація з Лежайського повіту (Польща) з офіційном візитом відвідала Полтавщину

Переймати досвід адміністративного реформування полтавські обласники хочуть у сусідньої Польщі. Про це та інші перспективи співпраці із Лежайським повітом та Полтавщиною йшлося на зустрічі польських делегатів з нашими чиновниками.

Дружні стосунки між Лежайським повітом (Польща) та Полтавщиною тривають із 2007 року. Зокрема, із польськими колегами активно співпрацюють в Пирятині.

/Олексій Нечипоренко, голова Пирятинської районної ради

Був започаткований Міжнародний фестиваль українсько-польської культури - «Пирятин-фест», який вже 5 років проходить на теренах Пирятина в серпні. Потім наша співпраця розширилася на освіту. На сьогоднішній день 4 школи – партнери нашого району із школами Лежайського повіту/

Втім, окрім вже існуючих стосунків, польська сторона зацікавлена і в подальшому розвитку лежайсько-полтавських відносин.

/Ян Кіда, староста Лежайського повіту (Польща)

Я всім серцем за цю співпрацю. Я можу сказати, що ці контакти є дуже важливими. Український і польський народи дуже схожі - такі самі душі, такі самі серця, такі самі люди. Мова мовою, іноді може бути складно зрозуміти, але за 2-3 дні і це вже не проблема. Ми можемо вчитися один в одного - у нас свій, у вас свій досвід/

Для Полтавщини, ділиться заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Марченко, надзвичайно корисним стане зокрема польський досвід економічної галузі, що базується на малому та середньому бізнесі. А також напрацювання у впровадженні адміністративно-територіальної реформи.

/Володимир Марченко, заступник голови Полтавської ОР

В Польщі це вже давно працює. Там правильно формується бюджет - знизу догори. Правильно формуються видатки - державний бюджет чітко визначає, що він фінансує, а місцевий - що він. Тому, що стосується досвіду, який відпрацювали на своїй території поляки, я вважаю, останній на сьогоднішній день - найприйнятніший для України/

Після офіційної частини для гостей із Польщі організували і культурно-розважальну програму знаковими історичними місцями області та запросили на цьогорічний Сорочинський ярмарок.

Стрічка новин