Літо - період загострення кишкових інфекцій

Літо - не лише пора відпусток, довгих світлових днів, свіжих ягод та фруктів. Це ще й період загострення гострих кишкових інфекцій. Причина цьому - збільшення зовнішнього і внутрішнього туризму, нехтування правилами гігієни і, звичайно, спека, від якої швидко псуються продукти харчування. Про стан справ із захворюваністю на гострі кишкові інфекції дізнавались наші кореспонденти.

Зазвичай кишкова інфекція потрапляє до організму із харчовими продуктами та забрудненою водою. Для прикладу, дизентерійна паличка зберігається у річці до 35-ти, а у колодязній воді – до 27 днів. Загалом, зараження відбувається трьома шляхами: харчовим, водним та контактно-побутовим, тобто, через брудні руки та предмети. Традиційно кількість пацієнтів, які потерпають від кишкових інфекцій, улітку зростає. Причина цьому - спека та часті мандрівки. За 5 місяців у Полтаві зареєстровано 516 випадків захворювань цієї групи, а це - на рівні минулого року.

/Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби в Полтавській області

Питома вага дітей в загальній захворюваності - 71,8 %, всього 371 випадок, якщо порівнювати з минулим роком, то це вище на 4,5 %. Найчастіше хворіють діти віком 1-4 роки, тобто діти, в яких не досить розвинений імунітет/

Цього року у Полтаві не зареєстровано групових випадків та спалахів інфекцій серед дітей організованих колективів, лише поодинокі. Так захворювання цієї групи виявили у 147 вихованців дошкільних закладів та у 26 школярів. Симптомів гострих вірусних інфекцій чимало, найбільш поширені – біль у животі, нудота, пронос. Часто страждати доводиться через недотримання елементарних правил гігієни та вживання у їжу неякісних продуктів.

/Станіслав Руденко, начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби в Полтавській області

Стихійна торгівля: тут людина продає саджанці, тут - курку, тут - якийсь кусок м'яса, тут - риби. І все це продається з підлоги, все брудне, і найчастіше саме стихійна торгівля є причиною виникненя гострих кишкових інфекцій/

Підхопити гостру кишкову інфекцію може кожен, проте, як говорить народна приказка «береженого Бог береже».

/БЛІЦИ

Потрібно дотримуватись хоча б елементарного: утримувати у чистоті тіло, продукти, домівку.

Бажано купляти все в магазинах, а не на ринках, але якщо знаєш продавця, то можна і на ринку купувати.

Я, наприклад, купляю лише в магазинах, на ринках - ніколи! Нехай на гривню буде дорожче, але й ліки дорогі/

Загалом, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку у світі реєструють до 1 млрд. діарейних захворювань, близько 5 млн. дітей помирають від кишкових інфекцій та їх ускладнень. Тож недооцінювати небезпеки, яку вони несуть, і ігнорувати перші симптоми хвороби не варто.

Стрічка новин