Пенсіонери з будинку по вулиці Калініна, 15 щомісяця сплачують по 10,50 грн за радіо, яке не працює

Про новини в місті та світі мешканці будинку номер 15, що по вулиці Калініна, дізнаються від знайомих, з телевізора чи газет. Радіо за цією адресою, говорять люди, – хоч і дорогий, але не надійний інформаційний партнер.

Цей радіоприймач зразка минулого століття для інтернет-покоління сучасної полтавської молоді - незнайомий раритет малозрозумілого призначення. Але для пенсіонерки Антоніни Шевчук - це реальний зв'язок із навколишнім світом.

/Антоніна Шевчук, мешкає за адресою: вул. Калініна, 15

Я слухаю, передають «гарячу лінію», часто гарні програми йдуть, про все, що повинні знати пенсіонери/

От тільки ці новини, жаліється пані Антоніна, вона може дізнатися не завжди. Розповідає: радіо в її квартирі більше мовчить, ніж віщає. Підтримує сусідку і Віктор Мурко. До нього інформація якщо і доходить, то в спотвореному вигляді – через перешкоди на лінії.

/Віктор Мурко, мешкає за адресою: вул. Калініна, 15

Ввімкнеш, воно шипить. На 5 хвилин вухо притулиш - щось там шипить. Після цього знову нічого немає. Сьогодні, ось зараз - немає нічого. Можете перевірити і ви/

Дротове радіо, про яке зараз йде мова, обслуговує «Укртелеком». Туди, говорять мешканці Калініна, 15, вони звертаються регулярно... з перемінним успіхом.

/Віктор Мурко, мешкає за адресою: вул. Калініна, 15

Я звертався туди, в Центрі, де їхній ефір. Говорять: «Викликайте майстра». Прийшов майстер, щось покрутив і пішов. Пішов, а радіо не грає/

Антоніні Іванівні щастить ще менше, на її дзвінки на 1575 – ремонт радіо, говорить, у відповідь завжди заводять одну й ту саму пісню.

/Антоніна Шевчук, мешкає за адресою: вул. Калініна, 15

Подзвонила, вона сказала: «Ваша заявка прийнята». А я кажу, що від того, що моя заявка прийнята, мені легше не стане. Кажу: «Ви мені відремонтуйте, будь-ласка. Я ж плачу за нього»/

Дізнатися, коли відремонтують радіо, за яке користувачі сплачуть досить немалі за мірками пенсії гроші, – десять п'ятдесят на місяць, спробували і наші журналісти. Зателефонували на 1575 та представилися мешканкою Калініна, 15 Антоніною Шевчук. Розмова тривала недовго, і поки ми чогось таки добилися, більше нагадувала так зване дежа вю чи кадри з фільму «День бабака».

/ремонт радіо, тел. 1575

- Є Ваша завка. Справлять, буде робити, очікуйте

- А коли, не підкажете?

- Кажу, заявка є. Будуть справляти. Хорошо

- А коли, я питаю?

- Я ж кажу, заявка є, будуть справляти, очікуйте ремонту

- Коли це буде - сьогодні, завтра?

- Сьогодні, завтра повинні справити. Очікуйте/

А поки ми разом з пенсіонерами Калініна,15 чекаємо, коли відремонтують радіо, наші кореспонденти дізналися, що кількість основних радіоточок по Полтавській області нині стрімко зменшується: якщо станом на 1 січня 2013 року їх було 98 тисяч 258 одиниць, то вже 1 червня – на майже 7 тисяч менше. На початок року на мережі проводового мовлення Полтавської філії зафіксовано непрацюючих радіоточок 907, з них 352 – з вини реконструкції ліній електропередач. Зруйновано понад 100 км повітряних ліній та 30 км кабельної лінії проводового мовлення. За розрахунками «Укртелекому», на відновлення мережі проводового мовлення у 2013 році необхідно витратити понад 550 тис. грн. Не зважаючи на це, запевнили нас у прес-службі полтавської філії «Телекому», фахівці філії відновлюють мережу оперативно, згідно зі зверненнями громадян.

Стрічка новин