На Полтавщині у рамках пілотного проекту злочинці відбуватимуть покарання на волі

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/HEUqXpB6gPCqH

Упродовж двох днів у Полтаві триватиме семінар з обговорення методів пробації та початкового досвіду практичного застосування оцінки ризиків та потреб правопорушників у рамках проекту Ради Європи «Підтримка в’язничної реформи в Україні». Полтавщина стала одним із трьох регіонів України, які долучилися до пілотного проекту.

Представники центрального апарату Державної пенітенціарної служби України та регіону, експерти Ради Європи, судді Київської та Полтавської областей, працівники кримінально-виконавчої інспекції Полтавської, Харківської та Київської областей зібралися разом для обговорення впровадження методів пробації на території України. Подібна практика, зазначають спеціалісти, вже принесла позитивні результати.

/Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області

Як звільнялися люди і йшли поза кримінальною інспекцією Великої Британії, то рецидив складав 60%. Коли ввели службу пробації і люди, які звільнялися з місць позбавлення волі, йшли під нагляд, роботу, то рецидив склав 30%/

На волі, але під наглядом - саме під таким гаслом і втілюється у життя методика пробації. Тільки повернення до нормального життя, переконують експерти, і дозволить злочинцям знайти себе у сучасному суспільстві.

/Олег Янчук, начальник Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими

І саме пробація полягає в тому, що буде здійснюватися не лише нагляд, який здійснює сьогодні кримінально-виконавча інспекція. А пробація передбачає надання допомоги людині у вирішенні тих проблемних питань, усунути ті фактори, які призвели до вчинення повторних злочинів/

Полтавщина ввійшла до складу трьох областей, де реалізовується даний проект. Для проходження курсів розвитку соціальних навичок було відібрано засуджених за злочини, пов’язані з обігом наркотиків, неповнолітніх та осіб, що шукають роботу. За підтримки міської влади відбудеться відкриття майстерні, в якій будуть проходити навчання та працювати підоблікові кримінально-виконавчої інспекції. Пізніше в Полтаві функціонуватиме швейна майстерня та меблевий цех, а в подальшому планується відкриття шиномонтажу.

/Олег Янчук, начальник Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими

Ті ідеї, які ще були ідеями в минулому році, сьогодні ми вже можемо реально побачити, і ми сьогодні подивимося перспективи однієї форми пробаційної діяльності - створення майстерень для людей, які відбувають покарання у вигляді громадських робіт/

На сьогодні більше 1000 дітей знаходиться у колоніях області, зазначає Микола Ісаєв. І хоча ця цифра щороку зменшується, та все ж функціонування служби пробації необхідне і для юних правопорушників.

/Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області

Ми за те, щоб оці діти були під наглядом, а не за проволокою. Ми не хочемо ускладнювати цю ситуацію, щоб з них зробили досвічених злочинців, щоб вони знали ті закони криміналу. Там навчають не найкращому/

Вже через два місяці, обіцють спеціалісти, пілотний проект щодо створення служби пробації у Білій Церкві, Харкові та Полтаві почне повноцінно працювати.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію