Вони покращують ясність зору, захищаючи наші очі від яскравого блиску

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/b2nBSxrCgPAMX

Під час відпочинку на пляжі або гірськолижному курорті медики рекомендують не забувати про сонцезахисні окуляри, адже вони уберігають нас від ультрафіолетових променів. Ці компоненти особливо небезпечні дітям, бо чутливі очі малечі отримують їх більше, ніж дорослі. Як правильно обрати такий улюблений багатьма літній аксесуар та яким чином він може нашкодити здоров'ю – дивіться далі.

Від потужного сонячного світла око вміє себе захистити: просто примружуючись. Але є ультрафіолетове випромінювання, що шкодить органам зору і може навіть викликати деякі захворювання. Захищатись рекомендують офтальмологи, втім люди і самі з давніх-давен про це задумувались, розповідають лікарі.

/Галина Назарова, завідуюча офтальмологічним відділенням 4 МКЛ

Ще в давнину на крайній Півночі використовували примітивні окуляри: з древесної кори прорізали щілини та одягали їх від яскравого сонячного світла/

Масовий випуск сонцезахисних окулярів розпочався у 1929 році у Сполучених Штатах Америки. Нині мода та сучасні технології дають можливість обрати їх з великого асортименту. Найрозповсюдженіші: зелені, коричневі та сірі, кажуть лікарі.

/Галина Назарова, завідуюча офтальмологічним відділенням 4 МКЛ

Зеленого кольору - окуляри для хворих на глаукому, а коричневі - найбільш приємні і не викликають викривлення зображення/

Офтальмологи розділяють ці аксесуари на дві групи: зроблені зі скла, які якісніші, проте важчі та легко б'ються, і пластикові - легші, але не завжди добротні. Статистика опитуваннь перехожих свідчить: сонцезахисні окуляри полтавці обирають у більшості випадків не досить серйозно. Хоча влітку носять їх часто.

/полтавці

- Звісно, я знаю, як їх обирати: купую «Полароїд» у магазині, з найвищим ступенем захисту. Там їх перевіряють на спеціальному апараті

- Які сподобались, такі і вибрала. У магазині

- Прийшла, у доньки забрала, гарні, та й усе/

Фахівці підказують, що слід розрізняти окуляри для повсякденного користування та відпочинку на пляжі чи гірськолижному курорті. Останні варто обирати із високим ступенем захисту. А всі без винятку - у спеціалізованих магазинах, де є сертифікати та вказано ступінь захисту. Бо неякісні окуляри можуть серйозно зіпсувати вам очі: погані лінзи створюватимуть для ока ефект затемнення, око буде реагувати на це відповідним чином й отримуватиме шкідливий ультрафіолет.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію