Уже місяць як в Україні набув чинності закон про комендантську годину для дітей

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/-OHTINdFgP9bL

Відповідно до нього, особам, яким не виповнилося 16 років, забороняється перебувати у розважальних закладах після 22-ої години. Які штрафні санкції накладатимуться на власників нічних клубів, де знаходитимуться неповнолітні, знають наші кореспонденти.

Спробувати смак дорослого життя прагне ледве не половина підлітків. Намагаючись наслідувати старших, вони рано починають вживати алкоголь, палити, відвідувати нічні розважальні заклади. На державному рівні заборонити походи неповнолітніх до клубів та ресторанів у нічний час без супроводу хоча б одного з батьків чи опікунів - цілком реально, вирішили українські депутати. За відповідний проект закону у Верховній Раді України проголосувало 350 народних обранців. Утім і до цього правоохоронці спільно із представниками органів місцевого самоврядування, кримінальної міліції у справах дітей також проводили відповідні рейди. Щоразу під час них виявляли чимало порушників.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Не було жодного рейду, під час якого не виявили неповнолітніх у нічний час у цих розважальних закладах. Крім цього, були випадки, коли неповнолітні, зокрема дівчата, вживали спиртне, розпивали алкогольні напої у дорослих компаніях, компаніях дорослих чоловіків/

Після чого, продовжує Юрій Сулаєв, складалися адміністративні протоколи, проводилася роз'яснювальна робота з батьками неповнолітніх, які вирішили провести свій вільний час із пляшкою пива у сумнівних компаніях. Каралися перш за все ті заклади, адміністрація яких дозволила перебувати у їхніх стінах дітям до 16 років. Згідно із новим законом, штрафні санкції теж накладатимуться саме на керівництво розважальних закладів. Так, якщо серед відвідувачів ресторану чи клубу буде виявлено неповнолітню особу вперше, то адміністрація має заплатити штраф у розмірі від трьохсот сорока до восьмисот п'ятдесяти гривень. У разі, якщо це подібний стан речей трапляється систематично, з них стягуватимуть від восьмисотп'ятдесяти до тисячі семисот гривень. Утім, наголошують правоохоронці, заборона подібної «комендантської години» не поширюється на низку культурних закладів міст.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Ця заборона не стосується театрів, філармоній, культурних закладів, де діти проводять своє дозвілля чи займаються у секціях чи гуртках, де підвищують свій культурний рівень, інтелектуальний рівень/

Раніше рішення про обмеження пересування для дітей до 16 років діяло лише в деяких містах і населених пунктах України. Зокрема в Сімферополі, Житомирі, Ялті цю заборону прийняли на сесіях місцевих рад.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію