Полтавці неохоче зізнаються, на які фобії найчастіше страждають

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/WOr2ue8dgPE4U

Страх, психічний розлад, хворобливий стан – характеристики одного явища, такого, як фобія. За останні десять років кількість фобій зросла більш ніж утричі. І сьогодні їх близько 1000. Які страхи є у полтавців, досліджували наші кореспонденти.

Фобія - це ірраціональний, інтенсивний і постійний страх щодо певних ситуацій, дій, речей, тварин або людей, розповідає головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру Віталій Закладний. Найчастіше страхи виникають саме на побутовому рівні.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

Такі бувають навіть анектодичні випадки, коли людина 20 разів повертається, щоб впевнитися в тому, що виключений газ, праска, закритий холодильник, двері. Потім це супроводжується певними ритуалами/

З кожним роком кількість фобій тільки зростає.

/Юлія Іващенко

Напевно, однією із найпоширеніших фобій, з якими зустрічаються люди, - страх темряви, - ніктофобія. Але поряд з цим існує більше 1000 фобій, починаючи з музофобії - страху мишей, айхмофобією - страху гострих предметів, і закінчуючи гленофобією - страхом ляльок/

Дедалі частіше полтавці звертаються до психіатрів зі своїми проблемами, зазначає Віталій Закладний. Та лише деякі із опитаних нами полтавців зізналися у своїх страхах.

/Бліци

- Поки нічого. Поки ні

- Ні, не боїмося нічого. Ти щось боїшся? - Павуків боюся - Це аранхофобія. Страшно

- Кодло собак - то небезпечно підходити. А так все нормально. Боятися - нікого не боюся

- Ні, дякувати Богу, не боюся

- Ні, я вже доросла. Я цього не боюся. Це все у минулому/

Та, не дивлячись на ці відповіді, говорить Віталій Закладний, полтавці все ж звертаються до спеціалістів зі скаргами захворіти на якусь невиліковну хворобу.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

Страх захворіти якоюсь хворобою, онко - канцерофобією, сіфілофобією, трипирофобією. Зараз з'явився ВІЛ/СНІД - страх заразатися цими захворюваннями. Це в основному такі/

Головне, якщо ви помічаєте, що виникають певні страхи, – слід вчасно звернутися до спеціаліста. Тільки тоді вдасться уникнути негативних наслідків, запевняє Віталій Закладний.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію