В Октябрському районі зменшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/I-1Qjd31gPDBv

Органи внутрішніх справ мало вивчають причини скоєння дітьми злочинів, не здійснюють повного обліку неповнолітніх правопорушників, натомість проводять з ними бесіди, які мають суто формальний характер, наголосив на міжвідомчій нараді за участю представників правоохоронних органів та служб у справах дітей прокурор Октябрського району Іван Кінашевський. Щоправда, поруч з недопрацюваннями йшлося і про досягнення: минулого року у районі не зареєстровано жодного вбивства, згвалтування та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, вчинених неповнолітніми.

Цього року на території Октябрського району учні професійно-технічних закладів Полтави вчинили 2 грабежі, 6 крадіжок, один розбійний напад, умисне нанесення тілесних ушкоджень, угон автотранспорту та два шахрайства. Як наслідок, до кримінальної відповідальності притягнуто 10 неповнолітніх. Торік із семи позовів щодо позбавлення батьківських прав та стягнення елементів задоволено шість, цього року – вже 5.

/Іван Кінашевський, прокурор Октябрського району Полтави

На території району проживає 47 тисяч осіб віком до 18 років. На обліку в службах дітей перебуває 129 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 32 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах/

Часто, наголосив прокурор Октябрського району Іван Кінашевський, правоохоронні органи подають відмінні показники щодо розкриття вже скоєних злочинів, а от профілактиці правопорушень серед неповнолітніх приділяється мало уваги.

/Іван Кінашевський, прокурор Октябрського району Полтави

Неналежно проводиться робота кримінальною міліцією у справах дітей, низька ефективність виконання законодавства, спрямованого на попередження негативних проявів серед неповнолітніх/

Проте у якості виправдання представники правоохоронних органів, які взяли участь у нараді, розповіли про позитивні результати своєї роботи.

/Руслан Шабельник, в.о. начальника кримінальної міліції Служби у справах дітей Октябрського райвідділу міліції

Складено графік проведення спільних профілактичних рейдів, які здійснюються не рідше, ніж двічі на місяць, інколи навіть частіше. Як позитив слід відмітити, що за 5 місяців цього року неповнолітніми не скоєно жодного вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, згвалтування/

Проте така інформація не переконала прокурора Октябрського району у тому, що робота з профілактики дитячої злочинності є ефективною. Іван Кінашевський наголосив: необхідно вживати додаткових заходів щодо попередження правопорушень у підлітковому середовищі, подолання дитячої бездоглядності та безпритульності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію