У Котельві вперше за останні двадцять років розпочали будівництво багатоповерхівки

Перший багатоповерховий будинок за останні 20 років почали зводити цього тижня у селищі Котельва Полтавської області. У самому центрі тут обіцяють збудувати семиповерховий соціальний дім на 36 квартир, адже близько 200 котелевських сімей потребують житла, говорять представники влади. Про те, які ще започаткування цього тижня представили в обласному центрі у рамках модернізації медичної галузі, та як має змінитися від цього життя котелевців – бачили Інна Безугла та Сергій Сепітий.

Початок цього тижня для жителів Котелевського району видався надзвичайно насиченим. За часи незалежності України в районному центрі не збудували жодної багатоповерхівки, і хоча 20 років тому планували звести висотний будинок, втім до реалізації планів так і не дійшло, розповідає голова райдержадміністрації Тетяна Корост. Нині у центрі офіційно заклали капсулу із повідомленням до нащадків.

Початок зведення семиповерхового соціального будинку на 36 квартир представники обласної влади назвали знаменною подією.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Безумовно, тут можна буде знайти і різні форми здешевлення будівництва, було б бажання і взаємна форма роботи місцевої влади та інвестора. Тому я вітаю від імені виконавчої влади такі ініціативи на нашій Полтавській землі/

Урочиста музика майже одночасно лунала і в сусідньому дворі. Там відкрили амбулаторію сімейної медицини.

/Світлана Фаткуліна, головний лікар Котелевського центру первинної медико-санітарної допомоги

Даною амбулаторією буде обслуговуватись 3 тисячі 866 осіб на 2 лікаря. Сюди будуть під'їжджати ще наші села – їм це зручно: автостанція через дорогу, і ось вони в лікарні/

Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги створили у лютому цьогоріч, розповідають медики, в його складі було 7 амбулаторій.

/Світлана Фаткуліна, головний лікар Котелевського центру первинної медико-санітарної допомоги

4 по селах і 3 в Котельві, в різних куточках. Так як Котельва має велику протяжність, ми сіли і подумали: є нормативи забезпечення населення допомогою. У Котельві проживає 12,5 тисяч населення і 4 приписних фельдшерсько-акушерських пункти/

Відкриття амбулаторії вважають вагомим внеском у реформуванні медичної галузі як лікарі, так і чиновники. Вони зазначають, що це полегшить контакт жителів із лікарем.

/Тетяна Корост, голова Котелевської РДА

Ми розділили також адміністративні приміщення між первинною та вторинною медициною, тому що це створювало певні незручності і непорозуміння для людей. Реформа вимагає ще й чіткого виконання тих функцій, які передбачені технологією/

До питань, над якими ще варто працювати, у тому числі законодавчо, Тетяна Корост відносить збільшення зарплатні медикам, забезпечення транспортом та створення привабливих умов для роботи в сільській місцевості. А ще для покращення надання медичних послуг населення на території Центральної районної лікарні відкрили філію районної аптеки, що працюватиме цілодобово.

Стрічка новин