У Полтаві побував голова представництва Європейського Союзу в Україні

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Ao1pltDigPAvs

Дипломат зустрівся із губернатором області, спілкувався на тему очікуваного вступу України до Європейської асоціації. Про перспективи останнього Ян Томбінський розповів і полтавським журналістам.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський у Полтаві вперше. Тож для початку – короткий екскурс від губернатора області, що власне являє собою Полтавщина в економічному плані.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Так склалося історично, і декілька поколінь до нас створили сьогодні різновекторні галузі економіки, і тому Полтавщина з одного боку має аграрний напрямок, один з найрозвиненіших на Україні, з іншого - ми маємо промисловий Кременчук, де ще за радянських часів збудовані флагмани транспортного машинобудування/

Після короткого публічного знайомства, обміну візитівками та рукостискань, засідання проходило за закритими дверими. Втім, за півгодини Ян Томбінський поділився з пресою, що приїхав на Полтавщину налагодити перші контакти й розповісти, як саме Угода про асоціацію з ЄС посилить економіку Полтавського регіону та які при цьому будуть створені можливості для сільського господарства та промислового комплексу області.

/Ян Томбінський, голова представництва Європейського Союзу в Україні

У Полтаві видобувається газ, і під час зустрічі ми дізналися, що ведуться роботи із пошуку нових рудовищ газу. Тому в цьому відношенні Полтава є значною мірою в центрі нашої уваги, в контексті того, яким чином ми можемо посилити українську економіку, і незалежність, і демократію в Україні/

Крім того, Угода про асоціацію, підписання якої заплановане на кінець листопада поточного року, за словами голови представництва Європейського Союзу в Україні, це не поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі, що передбачає не тільки обіг товарів, а й послуг, фінансових потоків. Плюс створює відповідні передумови для безвізового режиму з ЄС.

/Ян Томбінський, голова представництва Європейського Союзу в Україні

Також дана угода передбачає для України ширші можливості брати участь у європейських агентствах, програмах, зокрема тих, що спрямовані на молоде покоління: студентів, учнів шкіл. А також участь в європейському навчанні та наукових структурах/

Цього разу Ян Томбінський, який, як свідчить «Вікіпедія», вільно володіє англійською, німецькою, французькою, словенською та чеською мовами, спілкувався за допомогою перекладача. Наступного, запевнив дипломат, від пасивного знавця української перейде до активного носія нашої мови.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію