Їх називають четвертою владою, акулами пера, жовтою пресою

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Or4X2-cFgPCNe

Яких тільки прізвиськ не дають журналістам! Сьогодні представникам цієї професії – особлива увага: кореспонденти видань та телерадіокомпаній відзначають професійне свято – День журналіста. Цю дату запровадили у 1994 році, а приводом стало прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів. Сьогодні наші кореспонденти спілкувалися з колегами, які представляють різні засоби інформації: редакції газет та інтернет-видань, радіо та телерадіокомпаній. У кожного з них – своя специфіка роботи, проте мета і завдання – спільні. Детальніше про це – у нашому наступному сюжеті.

«Журналіст – машиніст машини часу, яка робить мільйон обертів за секунду», говорив про наших колег письменник Костянтин Паустовський. Покликання працівників ЗМІ – завжди бути у гущі подій, інформувати, захищати інтереси звичайних людей, і не важливо, це представник редакції газети, інтернетвидання чи телерадіокомпанії. 6 червня, у своє професійне свято, журналісти, зокрема й Полтавської телевізійної студії «Місто», отримували привітання від колег та постійних телеглядачів. Першим, звичайно, колектив привітав генеральний директор студії «Місто» Олексій Черкас.

/Олексій Черкас, генеральний директор Полтавської телевізійної Студії «Місто»

Перш за все у День журналіста хочу відмітити злагоджену роботу всього колективу: операторів, режисерів монтажу, редактора, всього технічного персоналу/

Традиційно завітали до редакції інформації з привітаннями і представники фонду «Полтавська родина», який очолює Андрій Матковський.

/Андрій Матковський, голова фонду «Полтавська родина»

Хочеться побажати, щоб життя у нашому місті ставало кращим, тоді у нас буде більше хороших новин/

Багато років поспіль ведуча вітальної прогами на радіо «Ваша хвиля» виконує прохання мешканців міста, які замовляють улюблені музичні композиції для рідних та близьких. Сьогодні ж, у День журналіста, Ольга сама приймала привітання від постійних слухачів.

/Ольга Люта, ведуча програм обласного радіо ОДТРК «Лтава»

Є люди, які говорять: діджейство і журналістика - різні речі, це якось принижує ведення програм, але справжній професіонал повинен провести спонтанно ефір і зробити інтерв'ю професійно/

Специфіка радіожурналістики в тому, що тебе усі чують, але не бачать, говорить завідувачка відділу ведучих програм радіо «Ваша хвиля» Світлана Ісаєнко, часто слухачі не знають своїх «героїв» в обличчя, хоча й впізнають їх з перших слів.

/Світлана Ісаєнко, завідувачка відділу ведучих програм радіо «Ваша хвиля»

Дуже подобається працювати в прямому ефірі, тому що FM-радіостанція – це мовлення в реальному часі, розумієш, що чують тебе саме в цю хвилину, твій настрій, твій подих, твою інтонацію/

А от авторів матеріалів улюблених видань полтавці впізнають за прізвищами та манерою письма. Інколи вдячні читачі телефонують до редакції зі словами вдячності, розповідають журналісти газети «Кола». Вже кілька років публікації видання можна прочитати і на сайті. Інтернет версія розрахована на більш юних читачів.

/Валентина Зайченко, редактор новин редакції газети «Коло»

На сайт ми можемо викласти інформацію буквально за дві хвилини, нам не потрібно монтувати, хотілося б себе на телебаченні спробувати, але у друкованих видань є свої переваги/

Як і колеги з інших ЗМІ, кореспонденти газети намагаються оперативно реагувати на цікаві події та першими інформувати своїх читачів.

/Тетяна Цирульник, шеф-редактор газети «Коло»

Новини не обирають, коли їм з'являтись, вони можуть бути і пізно ввечері, і рано-вранці. Ми реагуємо, біжимо, якщо десь пожежа чи мітинг, то ми не дивимось на годинник/

Специфіка роботи у різних ЗМІ має свої особливості, проте у роботі журналістів багато спільного. ЇЇ представники дізнаються про події з перших вуст, спілкуються з цікавими людьми, вони – своєрідний міст між першоджерелом та споживачем інформації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію