В області знову говорили про потреби маломобільних верств населення

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/BRg_TMoUgPB6z

На Полтавщині – 81 тисяча інвалідів, серед яких, зокрема, – інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди з дитинства, люди, які отримали групу інвалідності, ліквідовуючи аварію на ЧАЕС. Понад 3200 мешканців області пересуваються за допомогою інвалідних візків, більшість установ і організацій їм доводиться штурмувати, адже пандуси не відповідають проектним вимогам і більше нагадують трампліни, ніж допоміжні засоби, скаржаться ті, кому щодня доводиться долати подібні перепони.

На Полтавщині оновили реєстр об'єктів, які слід облаштувати спеціальними засобами. Мова йде про пандуси та поручні, завдання яких – забезпечити доступ інвалідів до закладів соціального обслуговування. Нині до потреб людей з інвалідністю в області пристосовано понад 1200 торгівельних об'єктів, 103 заклади громадського харчування, 382 освітні установи, більше семисот поліклінік та лікарень. Нині кількісні показники намагаються перетворити на якісні (якщо пандуси й встановлюють, то так, щоб ними дійсно користувалися інваліди).

/Юрій Петрук, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

Наразі триває пристосування 37 об'єктів, ще потребують пристосування 586 об'єктів/

Полтавці Ірині Твердохліб не потрібно розповідати, наскільки зручними є такі допоміжні засоби. Жінка, яка багато років пересувається на візку, називає їх трамплінами.

/Ірина Твердохліб, заступник голови обласного комітету забезпечення доступності інвалідів до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур

У нас є нормативний пандус біля нашої адміністрації, але немає про це жодної інформації на центральному вході, а значить, цього пандуса немає. Відмінний пандус встановлено на дитячій поліклініці в Авіамістечку, але під'їхати до нього неможливо, бо високі бордюри/

Нелегко живеться й полтавцям, які мають інвалідність по зору, а їх у місті понад сімсот. В обласному центрі лише поодинокі світлофори оснащені звуковими сигналами.

/Марина Бабець, голова обласного осередку Всеукраїнської молодіжної ГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»

Найактуальніший момент – це перехрестя Великотирнівська–Калініна, на Фурманова один є світлофор, але він працює дуже тихо, це ускладнює орієнтацію у просторі. Коли людина доходить до середини вулиці, вона вже не чує цей світлофор і переходить дорогу навмання/

Щодо забезпечення засобами реабілітації, то нині, наголошувалося на засіданні профільного комітету, з цим проблем немає. Їх можна придбати, взяти напрокат, відремонтувати. Розгалужена в області і мережа територіальних центрів реабілітації інвалідів. Ще один такий заклад для дітей відкриється у Полтаві уже завтра. Його облаштували на Калініна, 27 а.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію