4 червня у світі відзначають день боротьби з карієсом

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/XGvjYmwGgPCvW

Він загрожує і дорослим, і малим, а лікарі найбільше побоюються саме його наслідків. 4 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з одним із найпоширеніших захворювань – карієсом. Стоматологи розповідають: він становить близько 70% всіх хвороб ротової порожнини. А ось допомагають боротися із ним яблука та морква. Як саме ці овочі можуть врятувати наші зуби – у наступному сюжеті.

Це захворювання розповсюджується не тільки в Україні, а й в усьому світі. Його можна вважати чи не головним ворогом зубів, адже карієс становить 70% усіх захворювань ротової порожнини. Він поступово руйнує тверду тканину зуба. Полтавські стоматологи підкреслюють: небезпечний не стільки карієс, як його ускладнення. Фахіці особливо стурбовані тим, що серед батьків поширена думка, наче б то молочні зуби можна не лікувати, але у такому випадку і постійні зуби вже можуть сформуватись нездоровими. Це загрожує дитині, наприклад, неправильним прикусом. Тому у першу чергу має бути профілактика.

/Лариса Верховод, завідуюча лікувальним відділенням Полтавської міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки

Батьки мають із самого початку розуміти: якщо вони самі страждають від захворювань ротової порожнини, то це може бути успадковане їх дитиною. Тобто, варто більше уваги приділяти цьому/

У Міжнародному календарі навіть виділили окрему дату: 4 червня – День боротьби з карієсом. Стоматологи радять пам'ятати про нього завжди, а себе і дітей привчати до оглядових візитів: відвідувати лікаря не тоді, коли з'явилися проблеми, а раз на півроку. А ще радять уникати шкідливих для зубів звичок.

/Лариса Верховод, завідуюча лікувальним відділенням Полтавської міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки

Звісно, це надмірне споживанння вуглеводів. У тому числі, і шоколадних цукерок. Звісно, повністю обмежити дітей ми не можемо, але давати їм солодощі слід, враховуючи те, що після цього обов'язково треба прополоскати рот або з'їсти, наприклад, яблучко/

Ні в якому разі фахівці не радять споживати газовані напої, краще, говорять, пити воду, натуральні соки і не боятися заходити в гості до лікарів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію