Лікарі говорять: цьогорічна весна призвела до розквіту полінозів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/fWRSjaHlgP8bF

Якщо для одних полтавців нині пора сонця, квітів та краси довкола, то інших ця сама літня краса змушує страждати. Лікарі говорять, що цьогорічна весна, яка була запізнілою, але дуже активною, призвела до розквіту...полінозів. Тобто, сезонних алергічних захворювань. Про те, як відрізнити їх від звичайної застуди та чого краще не робити, маючи симптоми такого захворювання, дізнавалися наші кореспонденти.

Багато рослин через надмірно теплі температури дуже рано розпочали опилюватися. Такі зміни погодніх умов цієї весни як ніхто відчули алергіки. Сезонні захворювання - полінози, буквально «наклалися» один на одний, розповідає лікар Лариса Кулик. Як, наприклад, алергія на цвітіння дерев та злакових рослин. І кількість хворих значно збільшилася, хоча до цього весну фахівці не вважали найактивнішим періодом розвитку алергії. На думку обласного алерголога, звичайну застуду важко сплутати з полінозом.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

Це чхання, зуд в носі, зуд в очах. Почервоніння очей алергіка, на мою думку, ніколи не можна порівняти червоні очі алергіка з очами хворого на ГРВІ, - очі червоні, у горлі зуд. А при ГРВІ - горло болить, загальний стан слабкості, інтоксикація, температура, якої практично не буває ніколи при алергії/

Крім того, гостра респіраторна вірусна інфекція не триває більше кількох днів, у той час, як алергія може продовжуватися і тижнями, і навіть місяцями. А ще ключовий показник, підказує медик, - якщо симптоми зникають після дощу, або під час нього почуваєтесь практично здоровою людиною, - ви хворієте на поліноз. Втім лікарі попереджають полтавців не займатись самодіагностикою та лікуванням: тільки обстеження допоможе точно визначити захворювання.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

Останні роки ми стикнулися з такою проблемою, що хворі приходять до нас з абсолютною стійкістю до ліків. Вони купують таблетки проти алергії, приймають їх. Причому, порушуючи дози та терміни/

Алергологи пропонують нині специфічне лікування полінозу - алергенами. Цей процес тривалий, займає кілька років. І хоча повного одужання фахівці не обіцяють через генетичність захворювання, значна частина клінічних симптомів зникне, а це для хворого, запевняють, дуже важливо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію