Полтавський літературно-меморіальний музей та садиба Івана Котляревського поповнилися новими експонатами

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/JFCrGB1VgPCfC

Полтавський літературно-меморіальний музей та садиба Івана Петровича Котляревського сьогодні поповнилися новими експонатами. Новоприбулі артефакти, які ще до минулого літа були поховані в землі за 70 метрів від садиби письменника, стверджують дослідники, датуються часом, коли Котляревський жив у Полтаві. Більше знають наші журналісти.

Тільки за травень цього року садибу Івана Петровича Котляревського відвідали 150 екскурсій з різних куточків України та з-за кордону. В червні, сподіваються працівники закладу, їх кількість може суттєво збільшитися, адже і літературно-меморіальний музей, і садиба письменника поповнилися новими рідкісними експонатами середини 18 століття.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

Епоха дуже цікава, епоха дуже далека, артефакти тих часів знайти дуже складно. Купити – надзвичайно проблематично для музею. І сьогодні ми дуже щасливі з того, що черговий раз Полтавський центр вивчення, охорони і дослідження археологічних пам'яток передає до скарбниці нашого музею ті набутки, які віддає наша Полтавська земля/

Нові експонати, передані до музейного комплексу Івана Котляревського, у прямому значенні віддала земля неподалік садиби письменника.

/Олександр Супруненко, провідний науковий співробітник Центру охорони та досліджень пам'яток археології

В результаті науково-рятівних розкопок на території реконструкції сусіднього ресторану, «Іванова гора», в минулому році влітку нам довелося дослідити близько 40 об'єктів різних епох. В західному борті котловану була виявлена одна з ям-погребів, які саме належали до часів існування садиби Івана Петровича Котляревського/

Місце знахідки артефактів на відстані у 70 метрів від місця проживання Івана Петровича Котляревського, розповідають дослідники, дає підстави думати, що знайдені речі могли належати самому письменнику. А час, коли саме ними користувалися, підказали самі знахідки.

/В'ячеслав Шерстюк, завідуючий відділом Полтавського центру охорони та досліджень пам'яток археології

Вони продатовані клеймами на пляшках різного призначення, клеймами на посуді фаянсовому, і представлені керамічними виробами, керамічними кахлями, горщиками, іншими посудинами, численними виробами зі скла/

15 артефактів, які, можливо, вже колись стояли на полицях та в шафах садиби письменника, говорить В'ячеслав Шерстюк, – це тільки невелика частина всіх знахідок. Решту експонатів, датованих 18 століттям, передадуть музею Івана Петровича Котляревсько після реставрації. Інші речі, найстарші з яких належали ще літописним слов'янам-сіверянам 9 століття, вилучені під час науково-рятівних розкопок, доповнять колекцію Краєзнавчого музею.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію