70% ВІЛ-позитивних полтавських дітей влаштовані до сімейних форм виховання

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/btqwN-6SgPB8G

Такими досягненнями ділилися у середу представники обласної влади та Благодійної Асоціації «Світло надії». 5 років тому у 10 областях України розпочався проект «Сім'я – територія безпеки, підтримки та любові», і Полтавщина здобула у ньому найкращі результати. Про те, як вдається ламати стереотипні уявлення людей про захворювання, що виключено з переліку невиліковних, хто у Полтаві допоміг сім'ям із проблемами ВІЛ-СНІДу відпочити на морі та про те, чи буде продовження проекту в Полтаві, – наш наступний сюжет.

Надія Тімошенко розповідає журналістам історію ВІЛ-позитивного хлопчика, якого вдалося всиновити з інтернатного закладу.

/Надія Тімошенко, заступник виконавчого директора БА «Світло надії»

Він був для мене дуже дорогий, я знала цю дитину, його історію, і я побачила цю жінку, яка розповіла мені про свою ситуація, про те, що вона вже не наважиться народжувати. І у мене просто пазл склався: мама і цей хлопчик/

Уже на першій зустрічі цей 9-річний хлопчик назвав жінку своєю мамою. Нині родина благополучно живе на території Полтавської області, хоча ще 5 років тому, розповідають представники благодійних організацій, дітей із ВІЛ навіть не розглядали, як можливих членів нових сімей.

/Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА

Можна змінити ставлення просто до цього питання. Ми, мабуть, самі дещо не очікувли, що візьмуть цих дітей. Але ми дуже вдячні керівникам проекту, що «підштовхнули» громадян, які планували взяти у сім'ю дитину, і взяли саме таку/

До національного проекту «Сім'я – територія безпеки, підтримки та любові», що стартував 5 років тому і завершився цієї весни, долучилися і благодійні організації, і представники обласної та міської влад, адже, говорять вони, до 2008 року не було практики, аби ВІЛ-позитивна дитина потрапила до сім'ї. На базі Благодійної Асоціації «Світло надії» нині працює єдиний в місті осередок підтримки родин, яких торкнулася проблема СНІДу, кажуть його очільники.

/Юлія Негребецька, керівник дитячого центру «Ти – найкращий!» БА «Світло надії»

Існують школи батьківства, груп допомоги, крім того ще індивідуально ми можемо допомагати їм у певній мірі матеріально: і медикаментами, і продуктовими наборами, і памперсами/

А ще такі родини за кошти, виділені міською владою, оздоровлювалися на Чорному морі. Благодійники запевняють, що до проекту не ставляться формально і пишаються його результатами.

/Надія Тімошенко, заступник виконавчого директора БА «Світло надії»

Він реалізувався в 10 областях України, і жодна з областей не досягла такого результату по усиновленню, як ми: 8 ВІЛ-позитивних дітей покинули інтернатні заклади і знайшли свої родини: 5 – усиновлені, 3 – у прийомні родини/

Попри завершення проекту обіцяють діяти і далі, адже мають ще двох ВІЛ-позитивних дітей, які перебувають в інтернаті і мріють знайти родину.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію