У Пирятинському районі пройшли «Калинові гуляння»

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/4qGyj1SkgPCcX

Український народний хор калина Полтавського педагогічного університету імені Володимира Короленка відомий далеко за межами нашого міста та України. Цей колектив незабаром святкуватиме свій 35-річний ювілей. А заслужений діяч мистецтв України Григорій Левченко, засновник і незмінний керівник хору, відзначить своє 80-річчя. Ці дати ще попереду, а ось фестиваль української пісні «Калинові гуляння» на батьківщині маестро цими вихідними відбувся вдесяте. Разом із «калинянами» святкувала подію й наша знімальна група.

Збиратися гомінкою громадою під квітучими калиновими кущами, посадженими з нагоди першого фестивалю, стало для шанувальників української пісні доброю традицією. Вдесяте поспіль їдуть наприкінці травня до Грабарівки Пирятинського району хори й солісти, танцюристи й усі інші, чиє серце тішить мелодика народних пісень. Грабарівці щиро впевнені, що пісенна душа їх славетного земляка Григорія Левченка, наснажилась цим мелосом від їх роду й народу і множиться нині в поколіннях його учнів, а ті в свою чергу, будучи фаховими педагогами, несуть це диво широко по світу.

/Тамара Білоброва, начальник відділу культури, туризму та архіву Пирятинської РДА

Сьогодні ми відкрили музей української народної пісні, розташований в батьківській хаті Григорія Семеновича Левченка, яка дала йому дорогу в світ/

Обласне пісенне свято Калинові гуляння - це добра школа для молоді й справжня втіха для простих працьовитих людей, заради яких, власне, й відбувається воно кожного року.

/Микола Купріян, Голова Пирятинської РДА

Це Людина з великої літери, творча, і мені приємно, що черпає джерело свого натхнення, щороку приїжджаючи сюди, зі свого рідного кутка/

Десяті Калинові гуляння в розпалі, а винуватець події хвилюється, як вперше.

/Григорій Левченко, художній керівник хору «Калина» ПНПУ ім.В.Г.Короленка

Кожний фестиваль, перший, другий, десятий - це я звітую про свою роботу, що я роблю, чи я даром хліб їм/

Полтавський Національний педагогічний університет імені Короленка знаний в Україні високим рівнем майстерності мистецьких колективів, але саме цей колектив і цей фестиваль для ректора вишу особливі.

Плеяда ювілеїв, пов’язаних із українським народним хором Калина, вже розпочалася, та головні святкування ще попереду. Головне дійство - великий концерт планується в жовтні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію