Надати допомогу тим, хто став жертвами нацистських переслідувань, не вдалося навіть на десяту частину

Надати соціальну та медичну допомогу людям, які у часи Другої світової війни стали жертвами нацистських переслідувань, полтавським працівникам Суспільної служби України не вдалося навіть на десяту частину. Хоча ці особи потребують і медичних препаратів, і операційних втручань, та й просто – спілкування. Рік тому відповідний проект підтримав Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». Чому не вдалося його реалізувати та чи будуть у Полтаві і надалі пробувати допомагати цим людям – у нашому наступному сюжеті.

Допомогти колишнім в'язням концтаборів та жертвам нацистських переслідувань у часи Другої світової війни - таке завдання ставили перед собою працівники Полтавської філії Суспільної Служби України, щоб реалізувати проект «Батьки і діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом». Рік тому, розповідає Ганна Кіященко, вони отримали базу даних таких людей.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України

Коли вони поверталися сюди, до них було дуже погане ставлення. Вони тут повинні були ще доводити, що не зраджували Батьківщину/

За радянських часів вони не отримували ніякої допомоги, навіть відповідного статусу. Років із 20 тому, розповідає жінка, це змінилося. Нині за підтримки Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» у Полтаві вирішили допомогти жертвам переслідувань як матеріально, наприклад, медичними препаратами, приборами, продуктовими наборами, так і соціально – спілкуванням.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України

На жаль, із цих людей (а їх майже 4 тисячі за списками), ми не змогли знайти навіть десяту частину. Бо деякі померли, а інші - не завжди довіряють/

На допомогу прийшли соціальні працівники терцентрів, яких люди вже знають. У Суспільній службі говорять, що подали заявку на продовження проекту, втім вирішувати це буде Міжнародний фонд. Але попри це, запевняє Ганна Кіященко, подібну допомогу продовжать надавати і власними силами – за підтримки спонсорів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію