У Полтаві можна переглянути виставку робіт із солоного тіста

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/yZIEqyJegPAg4

Вироби із солоного тіста, пап'є-маше, цікаві малюнки презентували на виставці у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного учні Полтавської гімназії №33. Згуртувала їх навколо цього заняття вчитель Лілія ТЕлеп. Секретами створення незвичайних поробок вона поділилася і з нашими журналістами.

Ще в дитинстві Лілія Телеп захопилася створенням поробок із солоного тіста. Нині ж не лише сама займається цією справою, а й долучає до неї своїх учнів. Її вихованці, чотирикласники Полтавської гімназії №33, розповідають: процес створення поробок інакше як магією не назвеш. Погоджується, що у цій справі присутня доля чар, і їхня наставниця. Тому, говорить, усіх секретів відкривати не можна. Найголовніше, що треба мати, - це завзяття до праці.

/Лілія Телеп, автор виставки «Острів нашого дитинства»

Найголовніше тут мати бажання. Не маючи бажання, ніщо ніколи не вийде. Мене зазвичай запитують: як ти вчиш дітей працювати з солоним тістом або пап'є-маше. Відповідь одна - я не вчу їх працювати, найголовніше - це потрібно навчити дитину просто думати/

А ще, додає пані Лілія, потрібно мати терпіння та бачити те, що на перший погляд приховане від людського ока. Зовсім інший підхід до роботи з пап'є-маше.

/Лілія Телеп, автор виставки «Острів нашого дитинства»

Тут потрібно мати набагато більше посидючості, і тут ти не тільки працюєш руками, ти працюєш головою, ти працюєш очами, ти працюєш душею. Пап'є-маше - це вміння відчувати той матеріал, з яким ти працюєш/

Працювати над однією іграшкою з пап'є-маше доводиться близько місяця. Потрібен час для того, аби накласти фарбу, лак, здійснити оформлення. Робота - не з легких, утім результат того вартий.

/Денис Діденко, учень 4-Б класу Полтавської гімназії №33

Мені подобається ця виставка. Тут багато наших ексклюзивних робіт, це було дуже складно робити/

Діти беруть приклад зі своєї наставниці та пробують свої сили у малюванні за допомогою геометричних фігур.

/Юлія Балохіна, учениця 4-Б класу Полтавської гімназії №33

Я в руках відчуваю магічну силу, за допомогою якої я створюю казкових героїв із геометричних фігур/

/Катерина Садова, учениця 4-Б класу Полтавської гімназії №33

Мій секрет у тому, що я уявляю своїх героїв справжніми і живими, саме тому під моїм олівцем оживає казка/

Свої роботи маленькі митці представили у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

/Лариса Олійник, молодший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею П.Мирного

Для мене дуже цікаві ці роботи. За 7 років, які я працюю у музеї, я вперше бачу вироби із солоного тіста. Такого у нас ще не було/

Зупинятися на досягнутому Лілія Іванівна разом зі своїми вихованцями не збираються і вже готують нові роботи для наступних виставок.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію