Полтава – європейське місто, довелиь учасники однойменного культурно-мистецького проекту

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/I3VPXO9agPCUF

На Театральній площі у День Європи змішалися різні країни і культури. Кожен з учасників представляв ту європейську державу, яка йому більше до вподоби. За кілька годин вдалося побувати у різних куточках Європи і нашим журналістам.

/Альона Аскерова, учениця ЗОШ №18

Ця країна відома своїми вітряками, голандським сиром, особлива дерев'яними чобітками – сабо, а найрозповсюдженіший вид транспорту – велосипед/

Так учениця 18-ої школи говорить про особливості країни Нідерланди. Презентуючи її, каже дівчина, намагалися зупинитися на тому, чим Голандія відома у світі. Подібним чином представляють Францію у неподалік розташованому імпровізованому павільйоні учні 11-ої школи. Філіжанка кави та круасан – цей традиційний французький сніданок, певні вони, налаштовує на романтичний лад.

/Ольга Калиновська, учениця ЗОШ №11

Ми дуже щасливі, що саме нам випала честь представляти Францію, тому що там живуть найкрасивіші дівчата та створюється романтична атмосфера кохання/

У європейському містечку, яке створили учні та студенти полтавських навчальних закладів, Болгарія сусідствує з Голандією, а Великобританія знаходиться лише в кількох кроках від Німеччини. Прапори різних європейських країн майорять звідусіль. Кожен із полтавців міг долучитися до проекту, намалювавши на своїй руці чи щоці прапор держави, яка найбільше подобається. А ще – вивчити про всяк випадок кілька основних іноземних слів.

/Світлана Ємець, представниця грецької діаспори у Полтаві

Наприклад, «Доброго ранку» – «Каліспера», або «Дякую» – «Ефхарішто», або «Калосорісото» – «Ласкаво просимо»/

Деякі з учасників презентацій мріють побувати у тих країнах, які презентують. Утім дехто не з чуток знає про особливості держави, що представляє. Як, наприклад, учні 28-гімназії. Нещодавно їм випадала нагода побувати у Польщі.

/Артем Цимбалюк, учень Полтавської гімназії №28

Ми відвідали цю країну. Ми відвідали два міста: Краків та Величку. Нам сподобалося. Ми їздили у квітні. Особливо сподобався центр Кракова і соляні шахти Велички/

А в іншому павільойні, який розповідає про Польщу, студенти не лише надають основну інформацію про цю країну, а й влаштовують тематичну вікторину.

/Анна Подопригора, студентка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Короленка

Якщо людина підходить до нас і дає 5 правильних відповідей на запитання про Польщу, (вони не важкі, наприклад: «Грошова одиниця Польщі – це злотий»), вона може отримати печиво, польське печиво у подарунок/

Національні мотиви линуть звідусіль. Пісні та танці зустрічаються тут на кожному кроці. Запальна лізгінка не дає встояти на місці, і вже за кілька хвилин її ритм підхоплюють із польським танком інші учасники проекту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію