Цього тижня полтавцям пропонували зіграти у ризиковану гру, що нагадує російську рулетку

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/TM72ty3ugP9Zx

У центрі міста всі бажаючі могли взяти участь в уявній змодельованій ситуації. Пропонували таку розвагу міські волонтери. Для чого вони це робили, що саме за гру вигадали і що хотіли отримати в обмін – дивіться далі.

Ніби всі знають про цю хворобу, про те, що треба себе захищати, але людей, які інфікуються, з кожним роком стає все більше, вважає полтавець Артем Іванюк.

/Артем Іванюк, провідний спеціаліст Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

У нашому місті Полтаві на 300 тисяч населення офіційно понад тисячу перебуває на обліку у СНІД-центрі. А за неофіційною інформацією благодійних організацій, їх у 6-7 разів більше/

Якщо людина веде небезпечний спосіб життя – їй пропонують зіграти у «рулетку» – волонтери у центрі міста ходять зі скринькою і пропонують спробувати удачу.

/Артем Іванюк, провідний спеціаліст Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Ситуація така: 100 мінусів і тільки два плюси. Якщо ти граєш зі своєю долею – спробуй зіграти візуально. Декого це може шокувати, травмувати, але ми не працюємо зараз з дітьми, ми працюємо з дорослими, які, як не крути, ведуть такий спосіб життя/

Якщо хоч когось це змусить задуматись, значить акція вдала, вважають волонтери. Вигадали її до Всесвітнього дня пам'яті людей, які померли від СНІДу. Цей день особливий для однієї з благодійних організацій – обласного осередку «Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ-СНІДом». Вони у Полтаві роздають інформаційні брошури, газети, презервативи, символічні червоні стрічки і закликають обстежуватись.

/Оксана Лугова, керівник Полтавського обласного відділення Всеукраїнської БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ-СНІДом»

Нині всі люди, які потребують терапії, всі, які звернулися до нашого центру, всі отримують лікування. Нікому ми не відмовили у лікуванні/

А ось дій держави у боротьбі з цим лихом, вважають благодійники, нині недостатньо, адже темпи розповсюдження ВІЛ/СНІДу зростають і це вже не проблема вразливих верств населення, як було років 10 тому.

/Оксана Лугова, керівник Полтавського обласного відділення Всеукраїнської БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ-СНІДом»

Тобто, людей, які вживають наркотики, чоловіки, які мають секс із чоловіками, та жінки, які надають інтимні послуги. Це вже проблема всього населення. Вона вийшла за ці рамки і просто бродить серед всього населення/

І статистика нині дуже сумна, говорить Олена Лугова: за даними незалежних експертів, 57 людей щодня в Україні інфікуються, а ціла футбольна команда – 11 осіб – помирає від СНІДу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію