Більше половини дорослих українців страждають від підвищеного артеріального тиску

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/2JSH9OOPgPCMm

Втім, люди навіть не завжди здогадуються, що мають такі проблеми зі здоров'ям, а це загрожує серйозними наслідками, попереджають лікарі. Цієї п'ятниці в усьому світі відзначали День боротьби з гіпертонією. Так зокрема у Полтаві провели соціальну акцію: з 9 ранку до 15 дня вимірювали тиск та надавали консультацію кардіолога в одному з торгово-розважальних центрів всім бажаючим.

З 10 обстежених в одного – підвищений тиск. Такі результати за першу годину роботи працівників кардіодиспансеру.

65-річний Олег Хоменко розповідає: артеріальний тиск вимірює не часто. Раніше, говорить чоловік, у нього виявляли деякі проблеми зі здоров'ям.

/Олег Хоменко, має підвищений тиск

Випадково проходив комісію і звернули мою увагу на те, що у мене підвищений тиск. Після цього не дуже почав слідкувати за собою, просто ніколи/

Після вимірювання та консультації кардіолога чоловік пообіцяв, що більше уваги приділятиме здоров'ю.

/Олег Хоменко, має підвищений тиск

Ось піду, перевірю себе. Мені якось допоможуть/

Бажаючі перевірити свій тиск є, але люди в основному побоюються дізнатися, що він підвищений, говорить фахівець Ольга Роєнко. А отже, переконує лікар, такі акції українцям потрібні.

/Ольга Роєнко, кардіолог Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

Близько 60% дорослого населення України страждає на артеріальну гіпертензію. Люди не здогадуються, що у них підвищений тиск, тому що вони, як правило, звертаються до лікарі, коли є вже перші прояви. Якщо людина відчуває слабкість, головний біль, мерехтіння в очах, – тиск треба вимірювати/

І вимірювати хоча б раз на тиждень після 40 років. Артеріальну гіпертензію, Всесвітній день боротьби з якою відзначають саме 17 травня, медики називають ще й підступною хворобою.

/Ольга Роєнко, кардіолог Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

Є приховані форми, коли не відчувають, що підвищився тиск. А гіпертензія тим небезпечна, що її наслідки – інсульт, інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму/

У спеку тиск зазвичай підвищується, кров згущується, а організм втрачає багато вологи, пояснює кардіолог. Тому тим, хто страждає на гіпертензію, бажано знаходитись у прохолоді. Якщо ж такої можливості немає – обов'язково приймати регулярно ліки (але тільки призначені лікарем), достатньо відпочивати, обмежити вживання жирної та солоної їжі і дотримуватись режиму дня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію