17 травня у світі відзначають День боротьби з меланомою

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ImR35m57gPCMq

Напередодні цієї дати в Україні вже 5 років поспіль Інститут дерматокосметології доктора Богомольця проводить профілактичну акцію, під час якої усі бажаючі можуть пройти безкоштовні огляди у лікарів-дерматологів. Мета заходу – виявити меланому – найнебезпечнішу форму раку шкіри, від якої, за статистикою, гине до 90% хворих. Цього разу акцію організували у 30 містах України, серед яких і Полтава.

Полтавець Олексій Феодосієвич вперше у житті взяв участь в акції, присвяченій боротьбі з меланомою. Він прийшов до дерматолога, щоб перевірити родимку, яка його непокоїть.

/Олексій Феодосієвич, полтавець

Сусідка дізналася з газети, зателефонувала моїй дружині, ми вирішили сходити, записатися до лікаря не встигли, стали в загальну чергу/

Про свій візит до дерматолога Олексій Феодосієвич не пошкодував. Як виявилося, новоутворення не становить загрози для життя і здоров'я. Почувши це від лікаря, зітхнув з полегшенням. Ще сто років тому, розповідає лікар-дерматолог Костянтин Іщейкін, у світі реєстрували поодинокі випадки меланоми, іншими словами – раку шкіри. Нині ж це захворювання забирає життя багатьох людей, кількість хворих щороку зростає, рівень смертності від нього подекуди сягає 95%. До того ж, у 70% випадків хворобу виявляють на пізній стадії. Вже кілька років поспіль Інститут дерматокосметології доктора Богомольця проводить профілактичну акцію, мета якої – профілактика захворювання.

/Костянтин Іщейкін, лікар-дерматолог, зав.кафедрою внутрішніх хвороб та станів з дерматовенерологією УМСА

5 рік проводиться така акція, якщо в перший рік обстеження пройшло 50 людей і було виявлено один випадок з підозрою на меланому, то минулого року обстежено понад 10 тисяч пацієнтів, з них понад 200 – із підтвердженим діагнозом «меланома»/

Вже у перші дні проведення акції, розповідає Костянтин Іщейкін, чимало полтавців із підозрою на меланому отримали направлення до обласного онкодиспансеру.

/Костянтин Іщейкін, лікар-дерматолог, зав.кафедрою внутрішніх хвороб та станів з дерматовенерологією УМСА

Обстеження на меланому повинні в першу чергу проходити люди зі світлим типом шкіри, світлим волоссям, а також люди, які мають більше 50 невусів, тобто родимок, на шкірі/

Слід регулярно навідуватись до лікаря і людям, яким доводиться часто бувати під прямими сонячними променями. Не радять лікарі і захоплюватись солярієм, ця процедура, як відомо, шкідлива для шкіри. Першими тривожними симптомами захворювання, розповідає Костянтин Іщейкін, є свербіж, зміна кольору невусів, їх інтенсивний ріст та асиметрія країв. Для жінок ахілесовою п'ятою є кінцівки, на них злоякісні новоутворення з'являються найчастіше, для чоловіків – це тулуб. Обстеження на меланому здійснюють за допомогою дерматоскопа, під час проведення акції ця процедура безкоштовна. Радує те, говорять лікарі, що полтавці стали відповідальніше ставитись до власного здоров'я, частіше звертаються до фахівців із профілактичною метою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію