В обласній раді – засідання комісій

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/l6Ucvxu4gPB5V

Про надання у користування мисливських угідь, вирощування лісів та погодження отримання спеціальних дозволів на геологічне вивчення й використання надр сільськогосподарськими підприємствами йшлося на засіданнях профільних комісій обласної ради. Обговорені попередньо питання винесуть на розгляд наступної сесії.

В області – 250 тисяч гектарів лісів, більшість з них – ліси державного значення. Вони підпорядковані обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Цієї весни, розповідає начальник управління Юрій Тараненко, роботи з висаджування лісів виконали у повному обсязі. На кожен вирубаний гектар, говорить, вирощують два нових.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Сьогодні у лісостеповій зоні ми займаємо перше місце. Те, що ми створили 1000 гектарів лісів, – найкращий показник, найближче до нас Вінницька область, там посадили 400 га. А всі інші – далеко позаду/

Розглянули на засіданні комісії з питань екології та раціонального природокористування і проекти рішень про надання мисливських угідь. У більшості організацій, наголосив голова Полтавської обласної ради Іван Момот, закінчився термін дії ліцензій, їх необхідно продовжити. Нові дозволи будуть надавати на 15 років, для цього організації зобов'язані подати повний пакет документів. При порушенні встановлених законом вимог до експлуатації угідь обласна рада може припинити термін користування ними.

/Іван Момот, голова Полтавської обласної ради

Перша умова – зберегти те, що є, займатися господарською діяльністю, розводити звірів, утримувати його, здійснювати мисливську діяльність згідно із законодавством, вкладати кошти у розвиток цих господарств/

А от на засіданні комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр вирішували питання про погодження отримання дозволів на здійснення відповідних робіт виробничими та сільськогосподарськими підприємствами. Зокрема говорили про долю обласного комунального підприємства «Полтавапаливо», яке вже кілька років поспіль працює у збиток, а все тому, що Полтавщина – на першому місці в Україні за рівнем газифікації, тож попит на вугільну породу незначний.

/Олександр Гриценко, директор ПОКВКП «Полтавапаливо»

Років 10-15 тому ми реалізували по 40, а то й по 100 тисяч тонн вугілля, нині ж – 10 тонн на рік/

Щоб покращити своє фінансове становище, підприємству довелося перепрофілюватись. Окрім вугілля, нині воно реалізує гранвідсів, щебінь та інші види каменю, надає послуги з розвантаження вагонів. Така діяльність тримає «Полтавапаливо» на плаву, а головне – дозволяє зберегти робочі місця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію