Обережно, членистоногі вампіри!

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/owPJSLPqgPApo

На початку квітня в Україні з'являються перші лісові кліщі, чисельність яких досягає максимальної кількості у середині травня. Їх активність простежується до кінця червня, потім йде різкий спад. Пояснюється це вимиранням цього різновиду павукоподібних, у яких закінчується резервне живлення. Нині ж до лікарняних закладів міста звертається чимало полтавців, які після відпочинку на природі знаходять на своєму тілі кліщів. Не бракує пацієнтів і у ветеринарних клініках. Як убезпечити себе та своїх домашніх улюбленців від паразитів, вже знають і наші кореспонденти.

Псу полтавця Олександра Хоружого – 14 років. Він, розповідає господар тварини, як член сім'ї, проте нині його життя у небезпеці. Джек тяжко захворів. Схвильований господар привіз собаку до ветеринарної клініки, виявилось, причина недуги – кліщі.

/Олександр Хоружий, власник собаки

Це ознаки кліща, бо у нього уже двічі таке було, тоді Джек перестає їсти і пити. Привіз його до клініки, бо сам не допоможу, а вони тут лікують, роблять ін'єкції, але цього разу все серйозно, потрібне втручання лікарів/

Лікар ветеринарної медицини Наталія Бабич оглянула чотирилапого пацієнта. Говорить: без серйозного лікування бідолазі не обійтись. У Джека бабезіоз, захворювання, яке передається паразитами.

/Наталія Бабич, лікар ветеринарної медицини Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини

Самі бачите, що він у важкому стані. Ми йому будемо робити ін'єкції, будемо вводити препарати від цього захворювання/

Щоб уберегти собаку від кліщів, ветеринари радять перед прогулянкою обробляти її шерсть спеціальними препаратами. Щоправда, аерозолі можуть убезпечити тварину від нападу паразитів лише на 80%.

/Наталія Бабич, лікар ветеринарної медицини Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини

Препарати, які пропонують у ветеринарних аптеках, не дають стовідсоткового захисту від цього захворювання/

Тільки до міської державної лікарні ветеринарної медицини, розповідає Наталія Бабич, з проханням видалити кліщів у чотирилапих щодня звертається до 5-ти полтавців. Потрапивши на тварину або людину, ці паразити присмоктуються не одразу, їх укус безболісний, (слина кліщів – гарне знеболююче). Тож не дивно, якщо членистоногих кровопивців господарі помічають не одразу, навіть на власному тілі. Навесні, особливо в травні, слід бути особливо обережними, відпочиваючи у лісах, парках, чагарниках, луках та на пасовиськах. Саме у цих місцях – чимало паразитів, які переносять збудники небезпечних хвороб, зокрема енцефаліту.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї міської клінічної лікарні Полтави

Повернувшись із лісу, попросіть друга або подругу оглянути один одного, це і приємно, і корисно/

Інколи полтавці плутають кліщів із бородавками, насправді ж, говорять медики, якщо добре придивитись, можна розгледіти тіло членистоногого. Якщо кровопивця вже паразитує на вашому тілі, не лякайтесь.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї міської клінічної лікарні Полтави

Візьміть пінцет, і проти годинникової стрілки витяніть з тіла, обережно, щоб не залишити його фрагментів в організмі/

Хвилюватися слід тоді, коли, виявивши на тілі кліща, згодом відчуєте слабкість, головний біль, температуру та інші хворобливі симптоми. Тоді – негайно до лікаря. Поки що спеціалісти радять обмежити свої візити на природу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію