Лікарі б'ють на сполох: ожиріння серед дітей перетворюється на проблему сучасності

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/YFxhGYd1gPBri

Іще десятиліття тому подібні випадки вважались винятками. Сьогодні ж лише на Полтавщині від зайвої ваги потерпають тисячі ноповнолітніх. З кожним роком кількість таких дітей збільшується. Виною цьому – низка причин, зокрема, сидячий спосіб життя і нераціональне харчування. Деталі – у нашому наступному сюжеті.

Проблема надлишкової ваги у дітей не вигадана, вона існує і турбує багатьох батьків, переконують медики. Ожиріння у неповнолітніх вже давно не вважається рідкісним явищем. А все тому, пояснюють лікарі, що запрограмовані природою на постійний рух діти годинами сидять біля комп'ютерів, вживають у їжу шкідливі для здоров'я сухарики, чіпси та хот-доги. Крім того, люблячі батьки прагнуть гарно нагодувати своє чадо. Як наслідок – зайві кілограми, від яких дитина страждає, чого часто, запевняють медики, не помічають рідні.

/Ірина Черевко, завідуюча ендокринологічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні

У кожній поліклініці біля кабінетів педіатрів є таблиці, з яких можна дізнатися про норми ваги і зросту для дітей різного віку, тож батьки можуть зорієнтуватися, є у їхніх дітей надлишок ваги, чи ні/

Ожиріння у дітей нерідко призводить до розвитку різних ускладнень, серед яких – підвищення артеріального тиску, захворювання серцево-судинної системи, проблеми із суглобами та хребтом, цукровий діабет.

/Ірина Черевко, завідуюча ендокринологічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні

Ожиріння – це перша передумова для сахарного діабету 2-го типу. Якщо раніше ввжалось, що у дітей буває лише перший тип, це інсулінозалежні пацієнти, то сьогодні відомо, що діабет другого типу теж можливий. Він більш небезпечний своїми ускладненнями, страждають перш за все судини, нирки, зір/

Однак проблема зайвої ваги – не тільки косметичний недолік, а й справжня психологічна проблема, особливо зважаючи на те, що нині існує культ здорового тіла. На обкладинках популярних видань можна побачити фотографії лише струнких чоловіків і жінок. Не секрет, що над повними дітьми часто насміхаються однолітки, особливо боляче діти сприймають таке ставлення до себе у підлітковому віці.

/Лариса Авраменко, психолог

Навіть в дитячому віці слід розуміти, що не варто жити лише цими переживаннями, потрібно розвивати в собі здібності і таланти, щоб зробити їх більш помітними/

Дитячі комплекси, стверджують психологи, дуже «живучі» і можуть супроводжувати людину і в дорослому віці. Головне, радять, пам'ятати, що деякі особливості нашого тіла тимчасові і їх можна змінити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію