Листи з фронту приносили в домівки і гарні, і погані новини

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/wXI6-LlfgPBiJ

Польова пошта працювала цілодобово, щоб повідомлення від солдат надійшли до батьків та коханих вчасно. Нині традиційно до Дня Перемоги у регіональних дирекціях «Укрпошти» влаштовуються урочисті погашення художніх маркованих конвертів. Цьогорічний екземпляр мав назву «9 травня. Родинна пам'ять про війну».

68 років пройшло з того часу, як відгримів переможний салют. Утім спогади про воєнний час ще й досі живі у пам'яті ветеранів.

/Володимир Шишлянніков, ветеран Великої Вітчизняної війни

Полтава була зруйнована. Ви знаєте, народ тільки своїми силами, своїм ентузіазмом, відданістю Батьківщині нашій відновив усе те, що було втрачене/

Крім спогадів, у фронтовиків залишилися листи. Польова пошта у роки Великої Вітчизняної війни відігравала колосальну роль. Листи з фронту: їх з нетепінням очікували і водночас боялися, діляться ветерани.

/Олексій Мельник, голова ради Полтавської обласної організації ветеранів

Пошта взагалі і раніше, особливо після війни, ми її трошки боялися, через те, що думали, а якщо прийде погане повідомлення, що хтось загинув/

Пам'ятаючи про ту важливу місію співробітників пошти, українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» щороку до 9 травня проводить урочисті церемонії погашення конвертів.

/Віктор Шадчнєв, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Цим ми символізуємо свою повагу до ветеранів, повагу до павших у боях, свою повагу до живих, всіх тих, хто пройшов муки цього пекла/

До 68-річниці Перемоги відбулося погашення художнього маркованого конверта «9 травня. Родинна память про війну». Дизайн до нього запропонував Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». На конверті – атрибутика часів війни: листи, фото, медаль та 100 фронтових грам. У подальшому він зберігатиметься у Полтавському Краєзнавчому музеї.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію