Цієї весни на травневі свята деякі полтавці відпочивали на кістках

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/IWIaJDn1gPAoB

Це – не вигадка, наша знімальна група на власні очі бачила купу черепів, ребер та копит корів та коней прямо поруч із одним з найулюбіших полтавцями місць відпочинку – Половчанським лісом.

Серед низки заявок до редакції нашого телеканалу було і повідомлення від родини Рижових. У листі йшлося, що на шляху до їхнього городу, який пролягає через Половчанський ліс, невідомі викинули цілу вантажівку кісток великої рогатої худоби. Ми відреагували на прохання розібратися у ситуації, хоча і самі не очікували побачити таке... Галявина біля улюбленого місця відпочинку багатьох полтавців більше нагадувала поле битви: кісти, ребра, черепи, копита височіли величезною купою, рештками кістяків великої рогатої худоби були засіяні городи та галявини ще метрів на двісті від місця звалища.

/Ольга Рижова, власниця городу неподалік Половчанського лісу

Раніше, так, тут були усілякі банки-склянки. Але такого не було! Як почали ходити на город, помітили цю купу кісток/

Мати з дочкою побачили звалище кісток цієї весни, коли почали ходити на город. Втім, як виявилося, склад з'явився у Половчанському лісі ще восени. Оксана Баранюк щодня пасе корів на цій галявині, говорить, хтось вивіз рештки прямо серед білого дня.

/Оксана Баранюк, пасе корів неподалік Половчанського лісу

З осені ще. Пізньої осені вона привезена. Я гнала на поле пасти, то не було, а вже гнала додому, то купа лежала/

Про своїх корів жінка, каже, не переймається, вони пасуться далеко від купи кісток. Оминає братську могилу ВРХ і пан Іван зі своїми козами. Дідусь впевнений: рештки викинув хтось з переробників. Але за руку злочинця також не схопив.

/Іван Білан, пасе кіз неподалік Половчанського лісу

Більше всього, що з м'ясокомбінату привезли. Де б вони ще взялися? Ми якби побачили, ми б його вбили за те, що викинув. Тут же люди кругом відпочивають/

Відпочивати у Половчанському лісі, який сусідствує із останнім місцем спочинку з десятків корів та коней, відтепер, звичайно, проблематично. Сморід решток відчувається далеко від купи кісток. Крім того, люди перемаються, чи не нашкодять продукти розкладання решток здоров'ю та життю відпочивальників і городників.

/Марина Рижова, власниця городу неподалік Половчанського лісу

Ми дуже турбуємося, що кістки розносять собаки, вони вже по всій окрузі. Тут багато смороду, мікробів, а тут гуляють діти, відпочивають люди/

/Раїса Джангірова, власниця городу неподалік Половчанського лісу

Вивозять сюди сміття, крім цього, ще відходи від корів – ребра, кістки. Машинами вивозять! Ніхто тут не прибирає. Неодноразово дзвонили до мера, адміністрації. Ніхто не реагує на це/

А от на повідомлення журналістів нашого каналу відреагували миттєво. Поки у міській диспетчерській службі, як нас запевнили у прес-службі міськради, шукають, але не можуть знайти такі заявки, по представнику від комунального КАТП-1628 та міської державної лікарні ветеринарної медицини прибули на місце одразу після першого дзвінка кореспондента. На жаль, кузова невеличкого ВАЗу, в який планували завантажити рештки, очевидно, не вистачило б і для третини кісток. Почали телефонувати керівництву та чекати помічників. Радує те, що знаходитися біля могильника хоча б безпечно – не на камеру, а між собою аналізували ситуацію спеціалісти. В кістак була б хіба що «сибірка», втім, вона б себе вже давно проявила.

/Воно все пішло в землю. Зараження не повинно бути, якщо не було інфекційних захворювань в цих тварин/

Але перевірити це вже неможливо, констатував ветлікар, забагато часу кістки пролежали на відкритому повітрі. Втім, в будь-якому разі землю, де було звалище, продезінфікують. Звичайно, після того, як вивезуть самі рештки. А це, ймовірно, станеться не завтра і не післязавтра. Прибулі на місце представники карантинної міліції аналізують ситуацію.

/Роман Сухомлин, старший інспектор з особливих доручень відділу ветеринарної міліції УМВС України в Полтавській області

На даний момент будуть проводитися необхідні заходи для того, щоб ліквідувати дане місце звалища/

Як стало відомо нашим журналістам, вже після того, як знімальна група залишила місце події, туди ще викликали й оперативників та екологічну прокуратуру. Станом на цей день кістки ще купою височіють у Половчанському лісі. Про їх подальшу долю ми будемо інформувати у наших наступних випусках.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію