У Полтаві не виключають можливості встановлення пам'ятника Івану Мазепі

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/bhSXO0fygPCgP

Вже кілька років у Полтаві точаться дискусії щодо встановлення пам'ятника Івану Мазепі. Ініціатори появи монумента в обласному центрі вже обрали й місце – площу біля Свято-Успенського кафедрального собору. Юлія Іващенко – далі.

Іван Мазепа – український військовий, політичний і державний діяч ХVІІ-XVІІІ століть. Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Швецією, але 1708 року перейшов на бік шведів. Саме ця сторінка біографії Івана Мазепи стала своєрідним «яблуком розбрату» серед вітчизняних громадських та політичних об'єднань. В результаті різних поглядів на діяльність гетьмана точаться суперечки і навколо встановлення пам'ятника.

/Олександр Масенко, перший секретар Полтавського обласного комітету КПУ

Можна боротися за незалежність, можна відстоювати інші принципи, я не проти цього. Але відстоювати ці позиції за рахунок шведської зброї чи шведських воїнів, напевно, це не патріотично/

За словами члена партії «За Україну!» Євгена Янкевича, пам'ятник вже виготовлений у Києві. Залишилося тільки обрати місце у Полтаві, де і встановлять монумент.

/Євген Янкевич, член партії «За Україну!»

В розмовах пересічних громадян і осіб згадувалися дивні місця, навіть згадувався Студентський парк. Одна людина згадала Поле Полтавської битви. Можуть бути різні варіанти, але найоптимальнішим спеціалісти вважають місце біля Успенського собору/

Звернувшись із запитанням до міської ради, чи планується встановити на території міста пам'ятник Івану Мазепі, у прес-службі нам повідомили: поки що це питання знаходиться на розгяді, і остаточного рішення ще не прийнято.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію