Збірка статей Станіслава Федорчука розповість про невідомий Донбас та стосунки в українському суспільстві

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/eYXYrdV_gPBQV

Збірку авторських статей про життя невідомого Донбасу, історичну пам'ять, яка останнім часом стає маніпулятивним засобом, презентував у Полтаві політолог за освітою, публіцист за покликанням Станіслав Федорчук. Його книгу з досить оригінальною назвою «Демонтаж лицемірства» побачило вже 17 українських міст, і в кожному з них вона мала успіх.

«Демонтаж лицемірства» вже впевнено крокує Україною. Дійшла черга і до Полтави. До нашого міста презентувати свою збірку приїхав сам автор – Станіслав Федорчук. Полтава, розповідає останній, безпосередньо причетна до її видання. Адже двоє полтавців долучилися до роботи над книгою: Микола Леонович створював ілюстрації та обкладинку, а Богдан Стороха займався літературним редагуванням. Матеріали до цієї книги, розповідає Станіслав Федорчук, не були написані спеціально і на замовлення. Це, так би мовити, вибране за 5-6 років життя.

/Станіслав Федорчук, автор книги «Демонтаж лицемірства»

Це ті матеріали, які виходили в різних загальноукраїнських ЗМІ, іноді закордонних. Це писалося тому, що не можливо було не писати. Це не написані тексти з волі якоїсь однієї редакції, це не тексти, написані тому, що редактор сказав саме такі тексти слід писати на цю тему/

Можливо, саме через це усі статті, вміщені у книзі, змушують замислюватися над багатьма серйозними речами, розвінчувати стереотипи. Зокрема, найбільший міф, який, за словами автора, йому хотілося б викорінити зі свідомості українців, – ставлення до мешканців Донбасу. У своїй книзі він розповідає про невідомий Донецький край, говорить про незрозумілу роз'єднаність Сходу і Заходу України. Про те, що і у Львові, і у Донецьку живуть однакові люди, Станіслав Федорчук міг переконатися протягом своєї подорожі країною. На презентацію його книги і на Заході, і на Сході приходило багато українців, які віднаходили в ній чимало цікавого для себе.

/Станіслав Федорчук, автор книги «Демонтаж лицемірства»

В принципі сприйняття рівне. Єдине, що ми зробили певний експеримент з Остапом Кривдником, коли провели круглий стіл під егідою Академії наук спільно з журналом «Ї» і Тарасом Возником, головним редактором, на тему «Етика дискусії Схід-Захід», спробували взагалі поговорити про те, на яких підставах методологічних, етичних ведеться дискусія, ким ми є/

Саме відповідь на питання «Ким ми є?», певен Станіслав Федорчук, має дати його книга «Демонтаж лицемірства». Крім цього, вона мусить об'єднати українців по обидва береги Дніпра.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію