Цикл «Пам'ятники Полтави»: пам'ятник чорнобильцям

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/zz1Waec7gPBZP

Ми продовжуємо цикл сюжетів про пам'ятники нашого міста. Чонобильська трагедія не оминула жодного регіону України. У 86-ому році пожежники з усієї країни допомагали ліквідовувати аварію на ЧАЕС. На знак шани та поваги до жертв цієї катастрофи у Полтаві з'явився пам'ятник. Більше про його встановлення знають наші журналісти.

Чорнобильська трагедія розділила долі людей на «до» і «після». Причому лихо цієї катастрофи зачепило не лише мешканців Прип'яті. Полтавців, які без зайвої думки долучилися до ліквідації, було близько 17 тисяч осіб. Пожежні, лікарі, солдати строкової служби тоді потрапили у саме Чорнобильське пекло. Багатьох з них уже немає у живих. На згадку про їхній подвиг у Полтаві до 10-річчя трагедії встановили пам'ятний знак. До цієї ж дати у Полтавському Краєзнавчому музеї створили окрему кімнату та експозицію, присвячену Чорнобильській катастрофі.

/Валентина Клочко, зав. відділом Новітньої історії Полтавського Краєзнавчого музею

Ця експозиція була створена до 10-річчя Чорнобильської катастрофи. Вона постійно поповнюється. Свого роду – це данина шани, пам'яті тих, хто втратив своє здоров'я, хто захистив і Україну, і світ від Чорнобильської катастрофи, від катастрофи планетарного масштабу/

Сьогодні, розповідає Валентина Клочко, особливе враження ця експозиція справляє на молоде покоління.

/Валентина Клочко, зав. відділом Новітньої історії Полтавського Краєзнавчого музею

Особливо молодь я бачу вчитується, тому що більше 20 років пройшло і для багатьох є таке покоління, яке виросло вже після Чорнобильської катастрофи, і, звичайно, воно вчитується, дивляться в обличчя цих людей/

Біля пам'ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії щороку 26 квітня і 14 грудня (у День ліквідатора) влаштовуються урочисті покладання квітів. Там хвилиною мовчання вшановують людей, які ціною свого життя ліквідовували наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф світу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію