За кілька днів країна відзначатиме 68-річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/EqB19H0OgPAWG

Утім це свято, вважають представники деяких громадських організацій, більше овіяно смутком за полеглими, аніж радістю, і зустрічати його варто з чорними стрічками та приспущеними прапорами. Цьому питанню і присвятили засідання круглого столу.

«Ідеології в Другій світовій війні на території України і їхній вплив на сучасність» – ця тема стала ключовою на засіданні круглого столу. Обговорити це питання зібралися представники громадських організацій, молодіжних об'єднань, історики.

/Юліан Матвійчук, організатор круглого столу

Ми розглянемо якраз, що собою мали ті ідеології на території України: ідеології українського націоналізму повстанської армії, ідеологія комунізму Радянського Союзу, ідеологія нацизму Німеччини. Саме нацизму. Фашисти були італійці, іспанці, чилійці/

Останнім часом дуже часто порушується питання історичної правди. Що ж насправді відбувалося на території України у далекому 41-ому році?

/Віктор Ревегук, історик

Україна не була державою, не була суб'єктом цієї війни. Україна була об'єктом двох тоталітарних режимів, і тому будь-яка війна - це трагедія, для будь-яких людей, а для України - подвійна трагедія, тому що ми була бездержавна нація/

Роль України у Другій світовій війні, ставлення у Полтаві до націоналістів - ці аспекти цікавили учасників круглого столу найбільше. Протягом обговорення вони намагалися окреслити межу між націоналізмом та фашизмом, наголошуючи на тому, що це дуже різні поняття.

/Юліан Матвійчук, організатор круглого столу

Український націоналізм являє собою зовсім іншу ідеологію, які йдуть на Заході. Це не фашизм, не нацизм. Український націоналізм виступає проти будь-яких проявів тоталітаризму, імперіалізму і расизму/

Результатом засідання круглого столу стало прийняття резолюції, у якій йдеться про те, щоб 8 і 9 травня вважалося днем жалоби, а на всіх державних установах міста у ці дні приспустити прапори з жалібними стрічками.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію