Цикл «Пам'ятники Полтави»: пам'ятник галушкам

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/_d5sq5P1gPBZH

Ми продовжуємо цикл сюжетів про пам'ятники нашого міста. Сьогоднішня розповідь – про один із найновіших пам'ятних знаків Полтави. Він не присвячений ні події, ні відомій постаті, а являє собою бренд нашого міста – полтавські галушки. Про історію встановлення цього пам'ятного знаку більше знають Крістіна Брігіда і Максим Мовсесян.

Єдиний в Україні та в світі пам'ятник полтавській галушці з'явився на Соборному майдані 1 квітня 2006 року. Його творцями виступили Анатолій Чернощоков і скульптор Микола Цись. Невипадково для пам'ятника обрали місце недалеко від садиби Івана Котляревського. Автор безсмертної «Енеїди» у своєму творі, говорить почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України Валерій Волосков, неодноразово згадує саме цю страву.

/Валерій Волосков, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

Справа в тому, що, наприклад, в «Енеїді» Котляревського галушки згадуються кілька разів. Зокрема, в другому розділі, де Котляревський розповідає про поминки батька Енея, згадуються серед інших страв, що були там «5 казанів стояли, а в 4 були галушки»/

Взагалі, продовжує Валерій Волосков, галушками вважають зварені в киплячому окропі шматочки тіста. Вони можуть бути з різною начинкою: з картоплею, м'ясом, печінкою, цибулею. Існують і солодкі різновиди, зварені в киплячому молоці. Які саме галушки розташувалися на Івановій горі у Полтаві, невідомо. Проте цей пам'ятний знак є ніби кулінарним символом Полтави, який уособлює одну з найпоширеніших українських страв. Особливу приязність до неї завжди виявляли полтавці.

/Валерій Волосков, почесний краєзнавець Національної чпілки краєзнавців України

Такий укорінився звичай, що коли кудись приїжджають полтавці, або до полтавців приїжджають, називають полтавців «галушниками». Існує дві версії, чому так: перша, тому що ніби цю страву найбільше любили на Полтавщині, за іншою версією – саме з Полтавщини галушки започаткували свій хід/

У Полтаві щороку відбувається свято галушок, де можна скуштувати та посмакувати їхніми найкращими зразками.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію