«Завдання «Українського вибору» – розвіяти міфи про Митний союз!»

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/3c2W0L7IgPAJa

Саме під таким девізом та з цією метою у Києві провели засідання круглого столу «Український агропромисловий комплекс і Митний союз: проблеми та перспективи». Лідера Громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука та запрошеного радника президента Російської Федерації Сергія Глазьєва бачили та слухали і наші журналісти, які повернулися зі столиці.

У Києві пройшло засідання круглого столу на тему «Український агропромисловий комплекс і Митний союз: проблеми та перспективи», ініціатором і організатором проведення останнього виступив Громадський рух «Український вибір». Основне завдання його, говорить лідер руху Віктор Медведчук, – ініціювання суспільної дискусії з приводу переваг і недоліків геополітичного вибору України і вироблення кваліфікованої експертного думки щодо наслідків цього вибору для агропромислового комплексу країни. Відтак, відкриваючи засідання, пан Медведчук зазначив, що в той час, коли і влада, і опозиція продовжують тягнути країну в Європейський союз, не даючи при цьому жодних економічних висновків від ефекту такої євроінтеграції, ними ж взагалі відкидається варіант приєднання України до іншого економічного утворення – Митного союзу.

/Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір»

Митний Союз – це економічне об'єднання держав. І, як це вказано у статті 1-ій договору, останній заключається між країнами, які зберігають свій суверенітет і свою рівноправність як суб'єкти міжнародного права. Цим дається відповідь на всі закиди наших опонентів, які говорять, що треба міняти Конституцію для того, щоб вступити у Митний союз/

Розвінчуючи міф, що вступ у Митний союз стане кінцем незалежності України, Віктор Медведчук також зазначає, що приєднання до зони вільної торгівлі ЄС виключить можливість такої в єдиному економічному просторі країн Митного союзу – Росії, Білорусі та Казахстану. Це, посилаючись на експертів та науковців, говорить запрошений до участі у круглому столі радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв, тільки погіршить становище українського ринку.

/Сергій Глазьєв, радник Президента Російської Федерації

В разі підписання Україною договору про Зону вільної торгівлі з ЄС з урахуванням тих витягів, які, як нам відомо, сторони ЄС роблять по відношенню до всіх конкурентноспроможних українських продтоварів, Україна отримає погіршення умов торгівлі на 1,5-2 млдр.доларів/

Крім того, продовжує пан Глазьєв, мінус 2 мільярди у подальшому стануть причиною зниження курсу національної української валюти.

/Сергій Глазьєв, радник Президента Російської Федерації

Ми прогнозуємо, що у випадку підписання договору про Зону вільної торгівлі з ЄС, дефіцит платіжного і торгівельного балансу України перевищить українські можливості обслуговувати державний борг, і в цьому випадку дефолт по зовнішньому боргу – це тільки питання кількох місяців. Дефолт по зовнішнім боргам буде означати не тільки втрату можливості подальшого взяття в борг, а й девальвацію гривні приблизно в 1,5 рази по нашим оцінкам/

Натомість, згідно з підрахунками експертів, зазначалося на круглому столі, у цифрах Митний союз може вагомо покращити стан української економіки.

/Віктор Медведчук, лідер Громадського руху «Український вибір»

Преференція вступу у Митний союз за рахунок зниження ціни на газ, ліквідіції митного збору на нафту і нафтопродукти будуть у цінах сьогоднішніх складати близько 10 млрд. доларів щороку, які будуть використовуватися для розвитку економіки: відкритті нових робочих місць, фінансуванні таких галузей, як охорона здоров'я, освіта, вцілому розвиток економіки. Ефект від економічної інтеграції і взаємодії високотехнологічних галузей, як ракетно-космічна галузь, як АПК, машинобудівництво, оборона, авіаційна промисловість, складуть у найближчий час, до 30-го року, ефект від спільної участі чотирьох країн в рамках економічної взаємодії, складуть 12,2 млрд.доларів щорічно/

Попри такі перспективи Віктор Медведчук, наголосив, що «Український вибір» не ідеалізує Митний союз, втім, в будь-якому разі відкритий до інформації про те, що нас чекає в разі підписанні будь-яких угод. І найголовніше, про це повинні знати люди!

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію