Розпочався перший етап реформування місцевого самоврядування

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/4CcveFWdgPB2U

Про завдання органів місцевого самоврядування Полтавщини йшлося на розширеному засіданні регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також регіональної дорадчої ради Національного конгресу місцевого самоврядування України. Реформи покликані розширити права територіальних громад, забезпечити централізацію влади та нову якість надання населенню адміністративних послуг.

Нову Концепцію розвитку місцевого самоврядування ініціював Президент України Віктор Янукович під час Міжнародних муніципальних слухань ще у 2011 році. Нині ж завдання глави держави втілюють у життя.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Прийнято рішення, що ми повинні порадитися тут, на місцях, з тими, хто займається виконанням функцій в органах місцевого самоврядування, в сільських радах/

У розширеному засіданні взяли участь представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівники області, голови районних державних адміністрацій та сільських рад. Реформування, наголошувалось під час зустрічі, здійснюватиметься у два етапи. У 2013-2014 роках відбуватиметься підготовка до перерозподілу повноважень між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, а у період з 2015 по 2020 роки будуть вжиті заходи, які забезпечать населення якісними адміністративними послугами.

/Іван Момот, голова Полтавської ОР

Глава держави назвав три основні вимоги до реалізації реформувань місцевих органів влади, це: розширення прав територіальних громад, централізація влади та нова якість надання адмінпослуг населенню/

Реформування передбачає добровільне об'єднання територіальних громад. Це необхідно для ефективного вирішення спільних проблем. Щоб підготувати законодавчу базу, потрібно враховувати пропозиції тих, хто керує на місцях, для цього на розширенне засідання і запросили представників із районів області. Основою реформ мають стати конституційні зміни, наголосила радник Президента України, керівник головного управління Адміністрації Президента з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук.

/Марина Ставнійчук, радник Президента України

Стаття 140 Конституції говорить про право територіальних громад вирішувати самостійно питання місцевого значення, але сьогоднішня Конституція наша не містить тих принципів, які властиві Європейській хартії і стосуються місцевого самоврядування і забезпечують спроможність реальну/

Для реалізації задуманого потрібна активність громади, вона теж повинна долучатись до вирішення проблем, а не чекати, що хтось має поліпшити життя, наголосила Марина Ставнійчук. Реформи ініціювали не чиновники у київських кабінетах, зауважила радник Президента, з відповідними пропозиціями вийступили асоціації місцевого самоврядування. Сама система потребує побудови публічної влади як центральної, так і на місцях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію