В музеї Короленка розпочала роботу виставка старих світлин з приватної колекції

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/AcXIg3-WgPAeY

Дивлячись на старі фото з приватної колекції, можна побачити Полтаву кінця XIX - початку XX століття і навіть прогулятися її вуличками, звичайно ж, в уяві. Виставку фотокопій світлин цього періоду відкрили у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. І не випадково – фотоматеріали зроблені за життя письменника. Вони, говорить колекціонер Євген Аничин, – не просто фото, це пам'ять. На плівках – міські і сільські пейзажі, а також люди, імена яких невідомі, хоча, за словами музейних працівників, іноді нащадки впізнають на таких світлинах своїх предків.

Окрім фотографій на виставці у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка представлені документи та поштові листівки кінця XIX - початку XX століть. Це лише частина матеріалів, які полтавський колекціонер Євген Аничин збирав упродовж 10 років.

/Євген Аничин, колекціонер

На експозиції представлені найбільш яскраві, характерні фотографії, це фотокопії тих матеріалів, які є в колекції/

На старих світлинах можна побачити храми, споруди, передмістя Полтави, а також краєвиди районів області. На виставці – чимало сюжетних фото, які відображають роботи в полтавській майстерні з ремонту автомобілів, заготівлю сіна у Диканьці, базарну площу у Кобеляках, прибуття ешалону з пораненими на станцію «Полтава Київська» у 1916 році. Проте багато фотографій тих часів не збереглися, інколи люди знищували їх самі, щоб не стати жертвами репресій.

/Євген Аничин, колекціонер

Уявіть, що у вас у родині хтось офіцер Царської Армії, звичайно, така сім'я потрапляла під приціл відповідних органів. Фото усіх, хто служив при царському режимі, просто спалювались, їх позбувались/

Окрім фото, у колекції Євгена Аничина – понад 2 тисячі дореволюційних листівок, щоправда, для виставки він відібрав найбільш унікальні. Можна побачити у музеї і графічну реконструкцію герба Полтавської губернії, газети «Губернские Полтавские Ведомости», надруковані у 1879 та 1892 роках, та ще багато чого цікавого. Виставка діятиме до 18 травня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію