У Полтаві радилися педагоги

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

19-е зібрання педагогів, присвячене проблемі формування змісту освіти, пройшло у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського. Цього разу у рамках науково-практичної конференції зібралися вчителі з усієї України.

«Теоретико-методичні засади компетентнісної моделі змісту освітніх галузей загальноосвітньої школи» – під такою назвою пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція у Полтаві. На засіданні педагоги розглядали питання формування компетентнісної, конкурентноздатної освіти, що відповідає вимогами освітніх систем країн Європейського Союзу. Гасло європейських вчителів, говорить академік Національної академії наук України Віра Ільченко, – справедливість і ефективність.

/Віра Ільченко, академік Національної академії наук України, доктор педагогічних наук

Що значить справедлива освіта? Це означає, що кожен учень може оволодіти нею. І що значить ефективна? Що кожен учень може застосувати те, чим він оволодів/

Цьогорічне зібрання провели напередодні Дня довкілля в Україні. Тому і основну тему для обговорення обрали відповідну: освітня модель «Довкілля», яка була розроблена полтавськими педагогами. Ця компетентнісна модель змісту освіти впроваджується з 1994 року. За період навчання в школі, наголошує Віра Ільченко, дитина знайомиться більш ніж з десяти тисячами понять про природу. Але вивчити їх всі, говорить, просто неможливо. Головне ж, щоб учень розумів базові терміни.

/Віра Ільченко, академік Національної академії наук України, доктор педагогічних наук

Він повинен навчатися використовувати базові закони, використовувати базові закони природи, базові закони розвитку суспільства, базові закони культури, базові закони довкілля/

У рамках конференції пройшла виставка підручників, зошитів, методичних посібників. Всього - більше 50 різновидів літератури, які вчителі Полтавщини розробили безкоштовно. В європейських країнах, наголошує Віра Ільченко, за подібну роботу потрібно було заплатити декілька мільйонів доларів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію